Odehráli jste polovinu utkání více než se ctí, nakonec odjíždíte s debaklem. Co se stalo? Došly vám síly?
To ani ne, ale my jsem zápas zabalili, šumperští hráči měli chuť hrát až do konce, proto takový výsledek.

Který gól byl zlomový, po kterém jste zápas zabalili?
Ten třetí, musel jsem vystřídat obránce Guldu, protože ho bolí záda, dal jsem tam mladého Chvostka a v momentě jsme dostali gól. Třetí gól, to byl pro nás opravdu konec.

Vy jste první třetinu výborně bránili, ale byli jste nebezpeční i v útoku, dali jste tyčku, hodně nebezpeční jste byli v přesilovce, asi jste šumperskou stranu překvapili nejen obranou, ale i hokejovostí a chutí dát gól.
První třetina byla opravdu velmi dobrá, ve druhé jsme dostali gól, ten se nedal chytit, ten Sedlák se trefil krásně, to byla rána. A druhý, to se Adam Červenka taky náramně trefil, s tím se nedalo nic dělat. Dvě střely, které se nedaly chytit. A ve třetí třetině přišel brzy třetí gól. Velká chyba Chvostka, kdy si ho šumperský hráč lehce objel a padl třetí gól.

Máte pověst defenzivního týmu, ale v první třetině jste se opravdu snažili hrát hokej.
Ono záleží i na tom, proti komu hrajete. My navíc máme letošní cíle ne splněny, ale přeplněny, kluci si to semifinále užívají. Měli chuť do zápasu, škoda, že jsme déle neudrželi těsnější kontakt. Prohrávat se Šumperkem o tři góly, to je opravdu konec zápasu, Draci jsou strašně silní a když je necháte takhle vést, je konec. Šumperk má široký kádr vynikajících hráčů, pokud je chcete porazit, musíte dát první gól nebo se co nejdéle snažit držet těsný rozdíl. V play off je to v takovém případě pak i pro takový tým, jakým je Šumperk, velmi těžké. Znervózníte a bojíte se udělat chybu. Takhle to bylo v Havířově, vedli jsme o dva góly, Havířov úplně ztratil koncepci a zpanikařil (Nový Jičín vyřadil ve čtvrtfinále Havířov – pozn. red.)

Sezona je pro vaše hráče hodně náročná, patrně jste neplánovali hrát o finále. Neberte prosím tento dotaz ve zlém, ale netěší se už někteří vaši hráči na hokejovou dovolenou?
Ale to víte, že těší, půlka mančaftu toho už má opravdu plné zuby. Ale ve středu stejně budeme chtít vyhrát.

Umíte si představit, že budete muset odehrát i finálovou sérii?
Já byl s Novým Jičínem už dvakrát ve finále, takže si to představit umím. Kdybychom do finále postoupili, to by klukům rychle narostly další síly, to mi věřte.

Pokud chcete do finále, musíte teď dvakrát za sebou porazit Šumperk, to asi není snadné.
Ale je to možné. Tady nejde o sílu, jde o dodržování taktiky, každý hráč si musí plnit přesně své povinnosti. Věřte mi, ve středu to bude úplně jiný zápas, než byl ten dnešní. Šumperk je na tom určitě lépe než my, především bruslařsky, ale play off je hlavně o psychice.