Už začátek zápasu předznamenal neobvyklý zážitek. Po osmnácti vteřinách šli hosté do vedení zásluhou Martina Kasperlika. A nadělovalo se dál. I když domácím fanouškům udělal radost vyrovnáním Michal Romančík, po zahajovacích třetině Jastrzebie přeci jen vedlo, a to 3:1. Obrana Draků nebyla zrovna nejpevnější.

Ovšem útok se činil. Během 28. minuty dvěma slepenými góly určili skóre 3:3 Dominik Pokorný a Milan Ostřanský. Ty přišly vniveč, polský sok ukázal svou sílu a přidal další tři zásahy. A tak museli do výsledku promluvit dračí nováčci Tománek s Romančíkem. Druhý jmenovaný se trefil podruhé za večer, před odchodem na druhou přestávku na tabuli svítilo ne moc často vídáné skóre 5:6.

Když už to vypadalo, že je s přídělem puků v síti konec a přestřelka jako z válečného filmu by se mohla zastavit, šest minut před vypršením hracího času poslal mač do samostatných nájezdů obránce Marek Haloda.

„Z výsledku 6:6 nemohu mít radost, navíc na domácím ledě,“ mrzelo šumperského kouče Jozefa Zavadila. „Když buduji mužstvo, které zakládám na super gólmanech a super obraně, tak nemůžeme tolik inkasovat. Bez ohledu na to, jak kvalitní soupeř se nám dnes postavil.“

Může ho však těšit, že žluto-modří všech šest branek nasázeli během přesilovky. JKH naopak zužitkovalo jedinou početní výhodu.

Draci pak neproměnili ani jeden z pěti nájezdů a výhru slavili hosté. Jenže Nechybělo mnoho a klání se vůbec nemuselo dohrát. Hráči i trenéři Jastrzebie totiž v závěru prostřední části na protest proti některým rozhodnutím arbitra opustili ledovou plochu. Pak ale v zápase pokračovali.

„Nevím, proč se to tak vyhrotilo. My sice hráli dvakrát přesilovku pět na tři, ale to i soupeř. Důležité je, že Jastrzebie potom přijelo zpátky na led,“ dodal Zavadil. Aby nebylo emocí málo, zhruba v polovině druhé periody si bitku střihl Drak Milan Ostřanský.

Příští partii Draci sehrají už ve čtvrtek 23. srpna, od 18 hodin doma přivítají prvoligový Přerov.

Draci Šumperk – JKH GKS Jastrzebie 6:7 po samostatných nájezdech (1:3, 4:3, 1:0)


Branky a nahrávky: 8. Romančík (Řezáč), 28. Pokorný (Gewiese, Drtil), 28. Ostřanský (Antonov), 38. Tománek (Sedlák, Řezáč), 39. Romančík (Sedlák, Plášek), 55. Haloda M. (Hroch, Ostřanský) – 1. Kasperlik (Matusik), 10. Pelaczyk (Nahuňko), 14. Kubeš (Wrobel), 33. Nahuňko (Kulas), 35. Dubinin (Kubeš), 36. Matušik (Kubeš, Nahuňko), rozh. náj. Dubinin. Rozhodčí: Klapetek, Kubíček – Markovský, Ondrýsek. Vyloučení: 9:13, navíc Vachutka (ŠUM) 10 minut OT. Využití: 6:1. Diváci: 370.

Šumperk: Kristín (Haloda O.) – Haloda M., Kužílek, Tolokonnikov, Habrman, Gewiese, Drtil, Řezáč, Sedlák – Pokorný, Hroch, Horký, Vachutka, Urban, Plášek, Šíp, Antonov, Blecha, Haluza, Tománek, Romančík, Ostřanský. Trenér: Jozef Zavadil.

Jastrzebie: Raszka (Prokop) – Kot, Ciesla, Grof, Chorazyczewski, Sulka, Bigos, Homer – Kubeš, Kulas, Wróbel, Pelaczyk, Dubinin, Kasperlik, Matusik, Kominek, Nahuňko. Trenér: Robert Kalaber.