Loňskému účastníkovi WSM ligy ve středečním zápase nepomohl k úspěchu ani hattrick obránce Tomáše Drtila, jenž po zranění prožil střelecky povedený návrat do sestavy, radost z toho však asi tentokrát neměl, když jeho tým nakonec vyšel naprázdno, přestože v utkání hned čtyřikrát vedl.

V hodně otevřeném a ofenzivně laděném duelu Draci doplatili především na slabší den své defenzivy a ještě mizernější vystoupení obou brankářů.

Po předchozím parádním vystoupení v Porubě tak v konečném účtování vyznívá střetnutí 32. kola proti Drtičům spíše jako propadák.

„Narazili jsme na kvalitního soupeře, ale bohužel naši gólmani dnes zcela vyhořeli. Dalším problémem byly fatální hrubé chyby některých hráčů, kteří si myslí, že mají jisté místo v sestavě, ale tak tomu není," neskrýval své rozhořčení trenér Draků Aleš Flašar.

„Zápas možná nebyl špatný pro oko diváka, padlo hodně gólů, jenže my jsme využili méně šancí. Naopak při každé střele na naši bránu jsem docela trnul, brankáři opravdu nepodrželi, po minulém zápase je ten dnešní velké zklamání, věřil jsem, že nějaké body uhrajeme," dodal Aleš Flašar.

Domácí začali dobře, když hned po 56 vteřinách hry otevřel skóre kanonýr Draků Daniel Vachutka, leč ani ne za půl minuty hosté srovnali povedenou tečí Michala Kuby.

Záhy měl Šumperk k dispozici přesilovou hru, ale dvě vyloučení v krátké sledu rázem darovaly výhodu čtyři na tři hokejistům Hodonína, stav se však nezměnil.

Až při hře pět na pět vrátil Drakům ztracený náskok Tomáš Drtil, který předvedl kromě šikovnosti i patřičnou dávku důrazu před brankou Drtičů.

Jihomoravané znovu kontrovali, když Jakub Kadlec ve 14. minutě otřel svou střelu o levou tyč a srovnal na 2:2, do kabin přesto šli s náskokem domácí.

Kapitán Draků Jan Matějka mohl v přesilovce poděkovat za ideální pas od Michala Vymazala a poslal puk za záda slovenského gólmana Kotvana.

Zkraje druhé třetiny si připsal střelecký zápis šumperský odchovanec v barvách Hodonína Petr Jurča a donutil domácí k vystřídání brankářů, když Reného Svobodu nahradil mezi šumperskými tyčemi Petr Zavadil.

Později předvedl perfektní sólo v početní výhodě Tomáš Drtil a svou druhou trefou večera poslal Šumperk znovu do vedení – 4:3.

Následně však hosté dvěma góly Jakuba Vrány a Daniela Vaňka v rozmezí necelých pěti minut šli poprvé v zápase do trháku.

Těsně před druhou přestávkou ale dovršil hattrick v přesilovce pět na tři tvrdou bombou šumperský zadák Tomáš Drtil a začínalo se opět od nuly za nerozhodného stavu 5:5.

A zatímco předchozí dva vzájemné duely musely ukončit až samostatné nájezdy, do třetice na prodloužení či penaltový rozstřel vůbec nedošlo.

Ve 49. minutě dostal přihrávku za obranu z trestné lavice se vracející Daniel Vaněk a ze samostatného úniku rozhodl zápas střelou mezi Zavadilovy betony. Nic na výsledku nezměnila ani závěrečná snaha Draků při power play.

Draci Šumperk – SHK Hodonín 5:6 (3:2, 2:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Vachutka (Vymazal, Sedlák), 7. Drtil (Fischer, Fišera), 20. Matějka (Vymazal, Drtil), 26. Drtil (Vymazal, Sedlák), 39. Drtil (Sedlák, Vymazal) – 2. Kuba (Kadlec), 14. Kadlec (M. Haloda), 25. Jurča (Miklík), 30. Vrána (Vaněk, Jurča), 35. Vaněk (Jurča, Miklík), 49. Vaněk (Miklík). Rozhodčí: Koziol – Novotný, Axman. Vyloučení: 6:7. Využití: 3:1. Diváci: 500.

Šumperk: Svoboda (25. Zavadil) – Janota, Sedlák, Řezáč, Ďurkáč, Fišera, Drtil – Matějka, Vymazal, Vachutka – Ostřanský, Sedláček, Novosad – Cink, Králík, Fischer – Hroch. Trenér: Aleš Flašar.

Hodonín: Kotvan – Miklík, Potechin, Polesný, M. Haloda, Kužílek, Pokorný – Jurča, Vaněk, Vrána – Kadlec, Peš, Kuba – Hajný, Charvát, Hložánek – Loginovskij, Venclík, Černohous. Trenér: Stanislav Beťko.