Drtiči tak i podruhé v tomto ročníku dokázali na šumperském ledě zabodovat. A zatímco v minulém vzájemném utkání na severu Moravy padli 6:5 v prodloužení, tentokrát stejným výsledkem uspěli po penaltovém rozstřelu.

Domácí nastoupili do utkání bez nemocného střelce Daniela Vachutky, vinou zdravotních obtíží chyběli Drakům i zadáci Petr Gewiese a Marek Haloda. Tyto absence pak byly na šumperské hře hodně znát.

První dějství přineslo spíše urputný souboj bez výraznějších šancí. Šumperk měl slibnou možnost otevřít skóre, když dostal k dispozici krátkou výhodu pět na tři, paradoxně však udeřilo na druhé straně.

Po návratu z trestné lavice ujel do brejku zkušený útočník Hodonína Tomáš Komínek a v oslabení poslal hosty do vedení.

Po devatenácti vteřinách druhé části Šumperk srovnal krok zásluhou Dominika Pokorného a stejný hráč záhy otočil skóre.

V polovině normální hrací doby ale tvrdou ranou o tyčku Oldřich Horák dal na 2:2 a o chvíli později Hodonín znovu vedl po bekhendu Tomáše Mlynáře.

Ještě do přestávky sice Draci skórovali, jejich gól ale sudí neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti. V samotném závěru prostřední periody pak Hodonín orazítkoval tyčku šumperské klece.

Po necelé minutě třetího dějství využil dvojnásobnou přesilovku Dominik Matula a hosté rázem vedli již dvougólovým rozdílem a Draci v těchto fázích střetnutí působili docela opařeným dojmem.

Z herní letargie je dostala až trefa Tadeáše Jaroše, jenž zakončil parádní souhru celého útoku. Záhy dokonce Šumperk srovnal krok díky šikovnému zakončení Daniela Spratka.

Jenže přestřelka pokračovala, když si svou druhou trefu večera připsal nejproduktivnější hráč Drtičů Dominik Matula.

Ani tohle vedení však hostům nevydrželo a přesná rána Tadeáše Jaroše poslala tento duel do prodloužení.

V nastaveném čase mohl zkompletovat hattrick hodonínský Dominik Matula, ale ze samostatného nájezdu nevyzrál na gólmana Waneckiho.

Střetnutí tak nakonec mělo jiného hrdinu, forvarda hostů Tomáše Komínka, jenž v samostatných nájezdech dvěma úspěšnými pokusy zajistil Drtičům cenné vítězství.

„Celý tým musím pochválit. Všichni kluci se neuvěřitelně semkli a předvedli obrovské nasazení. Podali jsme perfektní výkon. Dva body samozřejmě bereme. Myslím, že jsme si je zasloužili. Na rozdíl od předchozích zápasů jsme totiž byli produktivní a většinu šancí proměnili,“ prozradil k sobotnímu klání trenér Hodonína Michal Konečný.

„Neustále jsme se tlačili dopředu, byli aktivní, fantasticky zachytal brankář Kubáň. Domácí ukázali, že mají velmi kvalitní tým. Měli tlak i šance. Nám ale hra venku vyhovuje. Nemusíme hrát tolik do plných, máme více prostoru,“ doplnil lodivod Drtičů.

Draci Šumperk – SHK Hodonín 5:6 SN (0:1, 2:2, 3:2 – 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 21. Pokorný (Milfait, Sedlák), 24. Pokorný (Milfait, Jaroš), 47. Jaroš (Milfait, Scheuter), 50. Spratek (Kofroň, Kabelka), 57. Jaroš (Kabelka, Řezáč) – 13. Komínek (Miklík), 30. Horák (Leška, Věžník), 32. Mlynář (Polák, Krejčí), 41. Matula (Komínek, Mlynář), 50. Matula (Krejčí, Sedlaček), rozhodující nájezd Komínek. Rozhodčí: Goňa – Novotný, Rychlý. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1180.

Šumperk: Wanecki – Sedlák, Drtil, Kabelka, Řezáč, Plhal – Jaroš, Milfait, Scheuter – Kofroň, Spratek, Hroch – Krejčiřík, Antonov, Pokorný – Hroch, Muller, Šíp. Trenér: Martin Janeček.

Hodonín: Kubáň – Věžník, Ševčík, Sedláček, Slabý, Miklík, Horák – Pröschl, Matula, Mlynář - Krejčí, Komínek, Bulín - Charvát, Leška, Hložánek - Polák. Trenér: Michal Konečný.