Tým ze severu Moravy vyzve ve čtvrtfinále skupiny B východočeský Hradec Králové. Série se hraje na dvě vítězství.

V předchozích dvou ročnících naší nejvyšší soutěže bojoval šumperský mladší dorost pokaždé o udržení, letos na třetí pokus i díky povedenému podzimu dokráčel až do vyřazovacích bojů.

„I letos jsme však šli do sezóny s cílem, se hlavně zachránit. Potom jsme se ale rozehráli, v listopadu udělalo mužstvo sérii povedených výsledků a tak jsme trochu přehodnotili ambice, že pokusíme dostat do play off,“ prozradil Deníku šumperský trenér Petr Rutar.

„Do čtvrtfinále ale nejdeme v pozici favorita, tím je rozhodně soupeř, který své kvality prokazoval v průběhu celé sezóny, navíc nás v posledních kolech trápila marodka, budeme však bojovat,“ doplňuje odhodlaně kouč Mladých Draků.

Šumperští Draci. Ilustrační foto
Kolaps na úvod semifinále. Draky potopila první půlka zápasu

Mimořádně úspěšný rok

Ať už následně série s Hradcem Králové dopadne jakkoliv, šumperský mládežnický hokej má za sebou mimořádně úspěšný rok.

V novodobé historii totiž zatím žádný ze šumperských výběrů Mladých Draků (na úrovni nejvyšších kategorií dorostu a juniorů) na vyřazovací boje v rámci extraligy nedosáhl.

„Play off je pro kluky odměnou za jejich celoroční poctivou práci. Navíc je to také o tom, jaký se vám sejde ročník, nám to letos vyšlo a řada zápasů během základní části a nadstavby měla opravdu velice solidní úroveň,“ ocenil své svěřence Petr Rutar.

Týmový úspěch podtrhl Šumperk rovněž v individuálních statistikách soutěže, když v kanadském bodování ELIOD extraligy mladšího dorostu měli Mladí Draci hned dva hráče mezi nejlepší pěticí.

Šumperská fotbalová mládež vybojovala na turnaji v Heřmanově Měštci třetí místo.
Mladí fotbalisté Šumperku na turnajích brali dvakrát třetí místo

Nejproduktivnější hráč je ze Šumperka

Produktivitu v rámci celé republiky ovládl šumperský útočník Robin Kaplan, když nasbíral ve 35 zápasech 84 bodů (38+46).

Jeho spoluhráč Joshua James Mácha následně se 41 přesnými zásahy vyhrál tabulku extraligových střelců a v kanadském bodování pak skončil třetí.

Talentovaný forvard si navíc díky svým parádním výkonům před nedávnem vysloužil i pozvánku do výběru reprezentační šestnáctky.

Úvodní čtvrtfinálové utkání HK Mladí Draci Šumperk versus HK Mountfield Hradec Králové se hraje v neděli 18. března od 12.30 hodin na šumperském zimním stadionu. Odvety jsou na programu v úterý a případně ve středu v Hradci Králové.