Již v minulosti se po šumperském ledě proháněly elitní osobnosti českého hokeje ze zlaté éry (a to nejen v barvách protivníka).

Zdejší zimní stadión zažil v dresu brněnského Ytongu Martina Havláta, s Vítkovicemi před lety v rámci domácího poháru přijeli do podhůří Jeseníků Martin Procházka či David Moravec, který si později střihl i krátkou epizodu za Draky.

Několik sezón poté strávil v Šumperku dvojnásobný mistr světa Roman Meluzín. Jako soupeři Draků se na severu Moravy představily i takové ikony jako David Výborný (Mladá Boleslav) a Tomáš Kaberle (Kladno).

A teď se snad v Šumperku dočkají i legendární osmašedesátky a jednoho z nejlepších hokejistů všech dob.

„Do soboty hlavně musíme pořádně zregenerovat síly a dobře se nachystat. Čeká nás extrémně silný protivník, ale chceme udělat maximum pro dobrý výsledek. A hlavně doufám, že si naši kluci utkání proti Jardovi užijí,“ říká před sobotním duelem s Rytíři trenér Draků Martin Sobotka.

Pro mladé šumperské hráče bude utkání proti Jaromíru Jágrovi bezesporu obrovským zážitkem, když s legendárním útočníkem se většina z nich na ledě potká vůbec poprvé v kariéře. Pro úplnost dodejme, že předchozí vzájemné střetnutí Kladna a Šumperku strávil loni v prosinci olympijský vítěz z Nagana pouze v civilu na střídačce.

„Třeba já jsem si proti němu během své aktivní kariéry nikdy nezahrál, ale zažil jsem jej před dvěma lety jako trenér Třebíče,“ konstatuje Martin Sobotka.

V sezóně 2018/2019 hrála Horácká Slavia poslední domácí utkání právě proti Kladnu, za které nastoupili i Jágr a Plekanec.

Třebíč tehdy před vyprodaným hledištěm zvítězila nad favoritem 5:3. V jejím kádru pak figurovali i dva současní hokejisté Šumperku Tadeáš Král a Petr Kratochvíl. A prvně jmenovaný se dokonce ve zmíněném zápase blýskl gólem.

„Tenkrát to pro nás byl takový parádní závěr sezóny. Přišel plný dům, pět tisíc diváků a ta výhra byla takovou malou náplastí toho, že jsme nepostoupili do play off,“ vzpomíná současný lodivod Draků.

„Nebylo by špatné si ten vítězný závěr ročníku po dvou letech zopakovat i v Šumperku. Bohužel teď je situace jiná v tom, že na utkání nemohou přijít žádní diváci, což je obrovská škoda,“ dodal závěrem Martin Sobotka.