Nezvládli třetí třetinu

Dlouho vyrovnaný zápas dorostenců rozhodl až domácí výpadek během třetí třetiny. Jako první šel do vedení Přerov, ale Šumperk stihl skóre otočit ve svůj prospěch.

Jenže hosté předvedli parádní finiš. Ještě v závěru druhého dějství srovnali na 2:2 a ve třetí části potom třemi góly v rozmezí pouhých pěti minut strhli výsledek na svou stranu.

„Bohužel nakonec rozhodly naše hrubé chyby, kdy soupeř jednou skóroval ze samostatného brejku a dvakrát po přečíslení. Jinak úvodní dvě třetiny jsme hráli docela dobře,“ okomentoval ve zkratce čtvrteční porážku kouč šumperského dorostu Radek Kučera.

HK Mladí Draci Šumperk – HC Zubr Přerov 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 16. Trögner (Zavoral), 29. Mann (Šucha) – 13. Kuchta, 32. Halík (Jobánek), 42. Šilhavý, 44. Billa (Kuchta), 47. Brázda (Kuchta).

Šumperk (dorost): Ryšavý (Šedivý) – Netolický, Blaško, Koutecký, Juřík, Seidenglanz, Panáček, Slabý, Zavoral – Janech, Mann, Fibigr – Šucha, Diviš, Haas – Slováček, Trögner. Trenér: Radek Kučera.

Udeřili až v závěru

V rychlém a důrazném utkání juniorů se dlouho čekalo na úvodní změnu skóre. Jako první se prosadil až ve 49. minutě Šumperk, ale hosté bleskově srovnali.

Za dalších pár okamžiků však Mladí Draci dvěma zásahy v rozmezí pouhých 54 vteřin odskočili do dvoubrankového trháku, který dokázali i díky nesmírné obětavosti a nasazení uhájit.

„Určitě musím ocenit přístup našich kluků k tomuto zápasu. Přerov bude každopádně v mistrovské soutěži patřit k hlavním favoritům. Pro nás je přínos se s takovým soupeřem potkat, abychom se tak mohli trochu adaptovat na to, co nás asi čeká v extralize,“ uvedl trenér juniorky Mladých Draků Petr Rutar.

HK Mladí Draci Šumperk – HC Zubr Přerov 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 49. Fibigr (Vogel), 53. Polách (Šembera), 53. Kavan – 50. Borot (Rozsahegyi).

Šumperk (junioři): Kašpar (Kaplan) – Štrbík, F. Cekr, Blaháček, Holub, Poledna – Haluza, Fibigr, Vogel – Jurča, Kavan, Drlík – Šembera, Polách, Štefanišin. Trenér: Petr Rutar.