Na severu Moravy měl za sebou pouhé dva tréninky a bylo velkou otázkou, kdy za jasnou jedničkou Vojtěchem Mokrym a při konkurenci dalšího brankáře Martina Holíka dostane šanci mezi šumperskými tyčemi.

Svou premiéru si však odbyl velice rychle, hned v prvním utkání, kdy jeho jméno figurovalo v zápise. Do víkendového domácího duelu proti Sokolovu sice nastupoval coby náhradník, ale již v 15. minutě za poněkud nešťastných okolností putoval do brankoviště.

Draci v tu chvíli vedli 2:0, jenže potom se jim zranil Vojtěch Mokry, který po jedné z akcí soupeře inkasoval od protihráče ránu kolenem do hlavy a s otřesem mozku skončil v nemocnici.

„Byl to těžký start, ale člověk se pořád musí soustředit, že může z nenadání naskočit. Chudák Mokras tam bohužel dostal tvrdý zásah, nemohl dál chytat a já musel do brány. Na zápas jsem se těšil, cítil se dobře, jenže jsem si na začátku vybral docela dost smůly,“ prozradil po svém debutu v šumperském dresu Richard Běhula.

Bývalý gólman Kadaně či Chomutova ve svém novém působišti totiž inkasoval již z první střely a při vyrovnávací trefě Západočechů zůstal zcela osamocen proti střelci soupeře.

Draci prohráli se Sokolovem
Draci padli se Sokolovem, navíc přišli o gólmana

„Navíc pokaždé mě to trefilo, ale puk vždy skončil v síti, i takové zápasy někdy jsou. Je však potřeba se z toho oklepat a doufat v lepší zítřky,“ řekl dále po sobotním zápase, který nakonec Draci prohráli 3:5.

Ani na dvanáctý pokus se tedy v letošní Chance lize nedočkal výhry, když předtím měl na kontě jedenáct neúspěšných klání v barvách beznadějně posledních Trhačů, kteří nakonec po vleklých problémech své účinkování v soutěži ukončili.

„Byl jsem tak bez angažmá, ale snažil jsem se trénovat, kde se dalo, udržovat se v kondici a čekal na nějakou nabídku. Ozval se Šumperk, za což jsem nesmírně vděčný a snad mu jeho důvěru nějakým způsobem vrátím co nejlepšími výkony na ledě,“ přeje si nová akvizice Draků.

„V Kadani nefungovalo prakticky nic, jediným pozitivem byla osoba trenéra Vladimíra Růžičky, který tomu dával alespoň nějaký impuls a také mě bavily tréninky kouče brankářů Marka Pince, ale dál bych to příliš nekomentoval. Jsem opravdu rád za nové angažmá v Šumperku a novou příležitost,“ říká jednadvacetiletý brankář, kterého tak čekal přesun přes celou republiky.

Paradoxně se však posunul o poznání blíže místům, odkud pochází. Je totiž odchovancem zlínského hokeje.

„Jsem tak rád, že jsem se mohl vrátit zpátky na Moravu. Ve Zlíně mám stále rodinu, za kterou často jezdím, takže pro mě to zase taková změna není,“ prozrazuje hráč, jenž poslední roky strávil v daleké Kadani, Chomutově či druholigové Bílině.

Velkou změnu však pocítil hokejově. Zatímco v Kadani nastupoval v beznadějné situaci, nyní přišel do mužstva, kterému se daří o poznaní lépe.

„Je to rozdíl. Najednou na ledě vidíte, že v řadě situací se můžete na spoluhráče spolehnout, že vám pomohou. V kabině mě kluci přijali skvěle a cítím se mezi nimi opravdu výborně. V Šumperku je také daleko lepší atmosféra a chodí hodně diváků. Svou premiéru jsem si užil, jenom mě hodně mrzí, že se nám zápas proti Sokolovu nepodařilo dotáhnout do vítězného konce,“ dodal závěrem Richard Běhula.