Semifinálová série mezi Šumperkem a Vsetínem je více než hektická. Výborně hrající Vsetín vede po středečním druhém semifinále poněkud nečekaně 2:0 na zápasy, jenže jinak sympatický tým má na svém kontě zbytečný prohřešek. Martin Podešva hokejkou podrazí Novosada a ležícího ještě krosčekem zasáhne do krku.

„Zdeňkovi zapadnul jazyk, na ledě mu museli jazyk vytáhnout,“ informoval Deník Radek Kučera, sportovní manažer Draků.

Nehezký okamžik by měl mít pro Novosada šťastný konec. „Absolvoval vyšetření a vezeme si ho domů do Šumperku. Jak na tom bude zítra, to se uvidí,“ konstatoval asi dvě hodiny po utkání Kučera.

Pokud by Novosad už nemohl ve vyřazovací sérii pokračovat, byla by to další personální rána do dračího vazu. Ještě před play off přišel Šumperk kvůli administrativním nesrovnalostem o největší posilu sezony Jiřího Haška z Třince, v pondělí si zranil koleno nejproduktivnější Drak základní části Michal Vymazal, nyní visí otazník nad Zdeňkem Novosadem.

Deník má k dispozici videozáběr faulu Martina Podešvy na Zdeňka Novosada i následné vytahování jazyka. Upozorňujeme ale, že některé záběry nejsou pro slabé povahy.