Adame, jaké jsou vaše první dojmy po zápase proti Olomouci? Na kontě máte dva góly, k tomu Šumperk bere dva body za výhru v nastaveném čase.
Osobně asi mohu být spokojený. Každopádně máte vždy dvě měřítka osobní a týmové, ale to týmové dnes převládá. I když měli jsme získat tři body a ne jenom dva, šance jsme na to měli. Každopádně Olomouc je nesmírně těžký soupeř, takže i takové vítězství bereme.

Čím to je, že hrajete daleko lepší zápasy proti celkům ze špice soutěže a s těmi relativně slabšími se trápíte?
Vůbec nevím, je to pořád dokola. Možná máme v hlavách, že přijede těžký soupeř a musíme se tedy na něho daleko lépe připravit…

Co byl podle vás rozhodující moment zápasu?
Určitě nám hodně pomohlo vyloučení Matěje Pekra v závěru utkání. Přesilovky rozhodují utkání a nám se naštěstí dnes i díky tomu pětiminutovém trestu protivníka podařilo tři využít.

V čem byl Šumperk o ten jeden gól lepší než Olomouc?
Myslím si, že dnes jsme podali opravdu dobrý výkon ve hře dozadu a vpředu nám tam konečně spadly nějaké góly. Dnes nás zdobila velká bojovnost a asi i větší vůle po vítězství.

Jak moc těžký byl pro vás moment, kdy Olomouc během necelé minuty v polovině zápasu otočila skóre na svou stranu?
Tohle je hokej a od toho tady jsme, abychom se poprali i s takovými situacemi. Tentokrát to vyšlo, poprali jsme se s tím dobře (úsměv).

Co vám může dát výhra nad Olomoucí do dalších zápasů?
Asi sebevědomí, že i s takovým těžkým soupeřem můžeme v závěru otočit nepříznivý stav. Teď jedeme do Mladé Boleslavi, tam to bude dvakrát tak těžké, takže bychom si měli z dnešního zápasu vzít jen to pozitivní a prodat to na ledě.

Teď je Šumperk v situaci, kdy má velkou ztrátu na pozice play off, ale také velký náskok na barážové příčky. Není to bez urážky trochu situace, že není o co hrát?
To rozhodně ne. Můžeme prožít leden jako minulý rok (loni Šumperk v tomto časovém období prohrál většinu zápasů – pozn. aut.) a můžeme se najednou ještě klepat, abychom nespadli. Nebo můžeme zažít povedený únor jako loni a třeba pomýšlet na play off, hokej je hodně nevyzpytatelný. Jsme mužstvo, které je schopné porazit kohokoliv, ale také jsme schopní s každým prohrát. Stále však věříme, že se můžeme posunout na vyšší příčky.