A zatímco pro domácí to byla letošní zápasová premiéra, hosté měli v nohách již dvě utkání, když nejprve porazili polské Jastrzebie a pak v prodloužení padli se Vsetínem.

Šumperští fanoušci měli možnost vidět v akci oba nové gólmany Matěje Kristína s Ondřejem Halodou, když každý odchytal polovinu utkání.

V poli se představily staronové tváře Tomáš Drtil a Karel Plášek, či zahraniční posily Luka Petelin ze Slovinska nebo Slovák Michal Romančík. A právě šikovný útočník ze země našich východních sousedů se nakonec i přes těsnou prohru stal hlavním hrdinou úterního klání, když měl podíl na všech třech gólech Draků. Dva dal sám a na jeden přihrál.

Poprvé se bývalý hráč Skalice či Hodonína trefil na sklonku první třetiny, když vyrovnával na 1:1. Později ve třetím dějství po jeho přihrávce zajistil opět nerozhodné skóre obránce Jakub Řezáč.

Jenže za stavu 2:2 dokázali Ostravané dvakrát kontrovat a vytvořili si slibný náskok. Nepříznivé skóre se nakonec podařilo Drakům v 55. minutě už pouze zkorigovat na rozdíl jediné trefy. Kýženého vyrovnání se však i přes závěrečný nápor domácí hokejisté nedočkali.

„Jsme momentálně ve fázi těžké přípravy, na hráčích to bylo vidět, takže se mi utkání špatně hodnotí. Ale celkově z toho mám spíše pozitivní dojmy, i přes únavu tam byla vidět snaha a odhodlání,“ konstatoval krátce po zápase šumperský kouč Jozef Zavadil.

„Projevilo se, že soupeř je oproti nám déle na ledě, kde vlastně trénoval celé léto, k tomu už Poruba odehrála i dva zápasy, měla lepší pohyb. My jsme teprve na začátku. Věřím však, že se všechno bude postupně zlepšovat, z mužstva mám zatím velice dobré pocity, v kabině je skvělá atmosféra, myslím, že máme na čem stavět,“ doplnil lodivod Draků.

Jeho svěřence nyní čeká šňůra tří zápasů na Slovensku, doma se Šumperk znovu představí až v úterý 21. srpna, kdy přivítá polské Jastrzebie.

Draci Šumperk – HC RT TORAX Poruba 3:4 (1:1, 0:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 20. Romančík (Sedlák), 44. Řezáč (Romančík), 55. Romančík (Sedlák) – 19. Baláž (Sladkovský, Cypas), 36. Slavík (Dresler), 47. Brodek (Baláž, Toman), 49. Fojtík. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 420.
Šumperk: Kristín (31. O. Haloda) – Sedlák, Řezáč, Drtil, Gewiese, M. Haloda, Kužílek, Tolokonnikov, Habrman – Plášek, Romančík, Vachutka – Petelin, Pokorný, Horký – Ostřanský, Antonov, Hroch – Haluza, Urban, Blecha. Trenér: Jozef Zavadil.