V domácím dresu se po příchodu z Havířova poprvé představil urostlý obránce a místní odchovanec Ludvík Rutar, pro kterého to byl poněkud hořký návrat do mateřského klubu.

Do velké šance si sice hned v úvodu nabruslil šumperský útočník Jakub Horký, jenže z dobré pozice přestřelil.

Jinak ale měli více ze hry hosté z Třebíče, kteří se nakonec jako první ujali vedení po rychlé souhře, kdy zakončovali do zcela odkryté klece.

Za necelé dvě minuty navíc stačili svůj náskok navýšit a Šumperk najednou zcela ztratil půdu pod nohama. Převaha hostů byla jasně čitelná a Draci zkrátka evidentně nestíhali a do kabin nakonec odcházeli se čtyřgólovým mankem.

Hned zkraje druhé části měli domácí hokejisté výhodu přesilovky, kterou však ke zkorigování výsledku nevyužili a naopak na jejím konci sami faulovali a soupeř v signalizované výhodě přidal pátou branku.

Teprve poté se Draci konečně dokázali prosadit, když svou letošní premiérovou trefou v šumperském dresu snížil Jaroslav Moučka.

Jenže třebíčská odpověď byla blesková a za stavu 1:6 domácí gólman Marek Peksa přepustil své místo mezi tyčemi Martinu Altrichterovi.

Jenže ani šumperský náhradník příliš dlouho čisté konto neudržel a těsně před druhou pauzou rovněž kapituloval.

Ve třetím dějství Draci kosmeticky upravili výsledek díky trefě Petra Kratochvíla, ale poslední slovo patřilo opět rozjeté Třebíči, která upravila skóre na konečných 2:8.

Celek Horácké Slavie na šumperském ledě tak potvrdil svou aktuální formu, když si zapsal sedmou výhru po sobě.

„Dnešní zápas se mi opravdu těžko hodnotí. Začali jsme dobře a v úvodu dokázali se soupeřem držet krok, bylo tam i pár šancí, jenže pak inkasujeme dva laciné góly a naše hra se úplně sesypala,“ konstatoval zklamaný domácí kouč Martin Sobotka.

„Soupeře jsme tím dostali na koně a potom nás Třebíč, které se navíc teď daří a hraje v pohodě, jasně přehrála a přebruslila. Padesát minut to z naší strany bylo jen trápení,“ dodal smutně.

Draci Pars Šumperk – SK Horácká Slavia Třebíč 2:8 (0:4, 1:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 25. Moučka (Ševčík, Král), 50. Kratochvíl (Milfait, Jaroš) – 12. Malý (Křehlík, Stehlík), 14. Vodný, 17. Nedvídek (Vodný), 20. Kowalczyk (Hrubec), 24. Šťovíček (Chalupa, Ferda), 27. Nedbal (Vodný), 39. Hrubec (Michálek), 58. Bittner (Psota, Šťovíček). Rozhodčí: Dědek, Skopal – Kráľ, Zedník. Vyloučení: 1:2, bez využití. Hráno bez diváků.

Šumperk: Peksa (27. Altrichter) – L. Rutar, Ševčík, Kabelka, Machů, Záruba, Dosek – Moučka, Král, Baláž – Jaroš, Spratek, Krejčiřík – J. Kučera, Milfait, Kratochvíl – Danielčák, Scheuter, Horký – Blaško. Trenér: Martin Sobotka.

Třebíč: Mičán – Kowalczyk, Stehlík, Zukal, Nedbal, Tejnor, Vodička, Chalupa – Šťovíček, Bittner, Psota – Vodný, Nedvídek, Krliš – Hrubec, Michálek, Ferda – Křehlík, Malý, Oščádal. Trenér: Jaroslav Barvíř.