Letošní vzájemná statistika tak zatím zcela jasně hovoří v neprospěch Draků, čtyři utkání, čtyři porážky s vysoce záporným skóre 11:24.

O tom, že ani tentokrát šumperským hokejistům na Ostravsku pšenka nepokvete, bylo jasné již v polovině sobotního klání.

„Byl to divoký zápas, který zásadně ovlivnily první tři inkasované góly, z našeho pohledu byly dost laciné a zkušený tým jako je Poruba, už takový náskok nepustí,“ konstatoval smutně pro Deník trenér Draků Pavel Hulva.

Domácímu celku se povedl hned nástup do zápasu, když už v 7. minutě měl na svém kontě dvougólový náskok. Poté sice důrazný Lukáš Králík dal na 2:1, jenže do přestávky Poruba kontrovala dalšími dvěma zásahy. Po třetím gólu navíc Draci vystřídali gólmany, kdy Lakosila nahradil Svoboda.

V polovině střetnutí pak vedli domácí dokonce 6:1, těsně před druhou sirénou ale snížil Vladimír Cink, také na jeho zásah však protivník odpověděl.

Za stavu 7:2 pro domácí odstartovali Draci stíhací jízdu, kdy během šesti minut třemi góly Kovaříka, Ostřanského a opět Cinka snížili až na 7:5, na což porubská lavička reagovala oddechovým časem.

I poté hrál Šumperk nadále v eufórii a předvedl řadu útočných výpadů, jenže v 53. minutě hosté znovu inkasovali a bylo po nadějích.

Těsně před koncem utkání potom při vlastním oslabení porubský Jiří Zdeněk zkompletoval hattrick a uzavřel tím výsledek na konečných 9:5.

„Sice se nám podařilo utkání trochu zdramatizovat, když jsme snížili náskok soupeře, ale jinak domácí kontrolovali hru a zaslouženě vyhráli,“ dodal zklamaně Pavel Hulva.

HC RT TORAX Poruba – Draci Šumperk 9:5 (4:1, 2:1, 3:3)

Branky a nahrávky: 4. Kaluža (Zdeněk), 7. Říha (Jaroš, Adam), 17. Luka (Říha, Adam), 20. Kaluža (Zdeněk, Luka), 21. Zdeněk (Janota, Káňa), 29. Zdeněk (Luka, Janota), 44. Jaroš (Říha, Ollender), 53. Zachar (Kaluža), 59. Zdeněk (Káňa, Kaluža) – 14. Králík (Cink), 40. Cink (Šťáva), 45. Kovařík (Šťáva, Půhoný), 48. Ostřanský (Müller, Schejbal), 51. Cink. Rozhodčí: Koziol – Bojda, Mikler. Vyloučení: 9:8, navíc Vachutka (Šumperk) osobní trest 10 minut. Využití: 3:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 471.
Poruba: Kůdela – Dresler, Popela, Janota, Kaluža, Puškár, Adam, Slavík – Fojtík, Zachar, Ballner – Luka, Zdeněk, Káňa – Jaroš, Říha, Ollender – Sztefek, Schwarz, Gelnar. Trenér: Aleš Flašar.
Šumperk: Lakosil (17. Svoboda) – Sedlák, Gewiese, Šťáva, Schejbal. Ďurkáč, Řezáč, Procházka – Vachutka, Vymazal, Půhoný - Kovařík, Lehečka, Králík - Hroch, Novosad, Cink - Skopal, Müller, Ostřanský. Trenér: Pavel Hulva.