Celek Salithu, který měl v předchozím kole volno, se doma představí po více jak čtrnáctidenní pauze. Tým AZ pak dorazí do Šumperku povzbuzen o rekordní středeční výhru 12:1 proti Uherskému Hradišti.

„Pro diváky to jistě bude nesmírně atraktivní utkání, ale my se na něj chystáme jako na kterékoliv jiné. Samozřejmě chceme vyhrát a prodloužit tak naši dosavadní úspěšnou šňůru,“ prozradil před nedělním kláním trenér Draků Radek Kučera.

Šumperk má momentálně na svém kontě již jedenáct vítězných zápasů v řadě a na vlastním ledě pak doposud ztratil pouze jediný bod.

V případě výhry nad Havířovem odskočí Draci svému hlavnímu konkurentovi na čele tabulky o osm bodů, pokud uspěje AZ, stáhne ztrátu za Šumperkem na pouhé dva body.

Poslední vzájemný zápas v polovině října skončil výhrou Draků v Havířově 7:5.

Do nedělního ostře sledovaného utkání naskočí Šumperk v kompletním složení i s uzdraveným obráncem Radislavem Ondráčkem, který kvůli nemoci nedohrál minulé klání ve Frýdku-Místku.

„Radek dobral antibiotika a znovu začal trénovat, takže jsme kompletní,“ prozradil dále šumperský kouč.

V dresu Šumperku se však již neobjeví gólman Marek Peksa, jenž odešel do konce sezony na hostování do Hodonína. Na postu dvojky jej tak nahradil navrátilec do sestavy Roman Boška, který laboroval s poraněným kolenem.

Na duel s Havířovem se očekává zvýšený divácký zájem nejen ze strany domácích příznivců. Do Šumperku zřejmě dorazí i početná skupina fanoušků Havířova, kteří podobně jako ti šumperští pravidelně doprovázejí svůj tým také na hřištích soupeřů.

„Posílili jsme proto pořadatelskou službu, v případě potřeby bude k dispozici i policie. Pevně však doufáme, že celý zápas proběhne v klidu bez zbytečných problémů,“ dodal na závěr Radek Kučera.

Střetnutí dvou loňských prvoligistů Salith Šumperk versus AZ Havířov se hraje v neděli 12. prosince od 17 hodin na šumperském zimním stadionu.