V tuto chvíli se počítá s devíti hráči, které pro velký hokej vychovali Mladí Draci Šumperk. Tedy, že hráči začali první hokejové zápasy sbírat v Dráčatech a třeba s přestávkou se do Šumperku opět vrátili. Letos je takovým navrátilcem například obránce Ondřej Starý, který od dorostu oblékal pardubický dres, celou sezonu by měl za Draky válet forvard Lukáš Žálčík, který patří Spartě, ale je jedním z nejznámějších současných odchovanců Mladých Draků.

Odchovanci Mladých Draků v letošním prvoligovém kádruObránci: Petr Gewiese, Martin Novotný, Ondřej Starý, Karel Navrátil

Útočníci: Tomáš Brunec, Vladimír Cink, Tomáš Langr, Michal Skoumal, Lukáš Žálčík

„Já tohle číslo považuju za úspěch šumperského hokeje, kolik prvoligových týmů má v kádru tolik odchovanců," nechal se slyšet kouč Draků Radek Kučera.

Tomuto jistě pozitivnímu číslu mírně dopomohlo i nařízení hokejového svazu:podle nových pravidel ČSLH mohou týmy ve dvou nejvyšších soutěžích napsat na soupisku pro utkání dva brankáře a patnáct hráčů bez věkového omezení včetně cizinců. Na zbývajících pět míst mohou využít maximálně tři hráče ve věku dvacet až dvaadvacet let, zbývající dvě místa budou vyhrazeny pro juniory, tj. hráče do 19 let; v příští sezoně půjde o ročník 1994 a mladší. Ovšem i bez toho to nařízení by letos za Draky v prvoligovém týmu šlapalo minimálně šest, sedm hráčů.

„Já mám velký zájem na tom, aby za Šumperk hráli především odchovanci, pochopitelně, pokud mají zájem a výkonnost," dodal Kučera.

A ještě něco: odchovanců Mladých Draků se bude letos na šumperském ledě v rámci mistrovských zápasů prohánět daleko více, než oněch devět prvoligových. Draci letos budou hrát také krajský přebor, jehož tým je složen téměř výhradně z odchovanců.