Radime, jaké jsou vaše první dojmy po návratu do Šumperku, kde jste strávil část své kariéry?
Už jsem zapomněl, jaké tady je velké kluziště (úsměv). I přes porážku ale hodnotím dnešek pozitivně, bylo to fajn si tady zase zahrát.

Ale prý jste nenašel na zimáku šatnu hostů?
(smích) To je pravda. Nikdy jsem tady v šatně hostů nebyl, pět let jsem byl na zdejší zázemí zvyklý coby domácí hráč.

close Radim Antonovič zoom_in Můžete zhodnotit nedělní zápas proti Drakům?
Šumperk byl v první třetině lepší, přesto jsme si postupně vypracovali tříbrankové vedení, takový náskok jsme si měli už pohlídat. Potom jsme dostali dva slepené a trochu smolné góly a najednou to bylo takové nahoru dolů, nájezdy už jsou loterie. S bodem určitě spokojení být nemůžeme.

Z hlediska osobních statistik se vám ale tento zápas nadmíru vydařil.
Ve finále je celkem jedno, kdo ty góly dá. Na druhou stranu mám už v hokeji něco za sebou, takže se ode mě ty body v této soutěži asi trochu očekávají. Na ledě dostávám hodně prostoru, chodím na přesilovky, potom vám ty body naskakují daleko jednodušeji.

Sledujete ještě vůbec, jak se daří šumperskému hokeji?
Určitě mě to pořád zajímá. Pravidelně se dívám na internetové stránky Draků, teď jsem se byl dokonce podívat na zápase, když Šumperk hrál na Kladně. Snad se konečně letos klukům povede uhrát play off, tým je tady zkušený a fanoušci by si určitě vyřazovací boje zasloužili.

close Alexandr Hylák a Radim Antonovič zoom_in Dnes jste se potkal na zimním stadionu i se svým bývalým parťákem z útoku Dušanem Bařicou, asi to bylo příjemné setkání.
Já jezdím do Šumperku poměrně často a třeba s Dušanem jsem v pravidelném kontaktu. Docela mě překvapilo, že proti mně nenastoupil jako soupeř, určitě by měl mladým klukům v přeboru ještě co dát. Každopádně je vždy pěkné si s ním nebo s dalšími bývalými spoluhráči popovídat. Navíc třeba minulý týden jsem v Uherském Ostrohu potkal na žákovském turnaji Romana Meluzína (ten je nyní mládežnickým trenérem v Kometě – pozn. aut.).

Uherský Ostroh zatím dominuje letošnímu jihomoravskému krajskému přeboru, v čem je hlavní síla vašeho týmu?
Soutěž sice vedeme, ale letošní ročník je hodně vyrovnaný. Naše síla je především v dobré tréninkové morálce. Pravidelně se scházíme v dostatečném počtu, což je hodně důležité a v zápasech se potom patřičná příprava projeví. Ani krajský přebor totiž nejde hrát jen tak z ruky.