Jedni možná až nekriticky obdivují své Draky, druzí poněkud nechápou, jak profesionální tým může v třetí nejvyšší soutěži zakopávat i o celky, které mají častokrát potíže více sami se sebou, než se soupeři.

Pravdou je, že pět kol před startem play off nemá Šumperk ještě zdaleka jisté umístění mezi prvními třemi, tedy těmi týmy, které nebudou muset do zrádného předkola vyřazovacích bojů.

„Přitom my bychom chtěli být v tabulce první, kvůli výhodě domácímu prostředí v eventuálních rozhodujících zápasech play off,“ říká Jiří Režnar, trenér šumperských hokejistů

Jak ale vnímá sílu současných Draků?

Jak vnímáte ty fanoušky, kteří se diví tomu, že Draci coby profesionálové zakopávají s amatéry?
Především si myslím, že každý fanoušek má právo na svůj názor. Každý to opravdu může vnímat jinak. Já bych spíše reagoval na to tak často používané označení, že Draci jsou profesionály mezi amatéry. Řada druholigových týmů platí své hráče velmi slušně, častokrát samozřejmě hráči mají své zaměstnání, ale s příjmy z něho mají většinou větší peníze než hráči v první lize.

Ale o tom mluvím. Ostatní chodí do práce, Draci nikoliv…
No, já bych u řady druholigových hráčů možná ani nemluvil o tom, že nějak moc docházejí do zaměstnání.

Jistě, ale podmínky má Šumperk na druhou ligu asi nadprůměrné.
Souhlasím, ale jenom podmínky nemusí nic znamenat. I v dalších druholigových týmech je opravdu řada velmi šikovných i zkušených hráčů. A i jinde se hodně a dobře trénuje, nejenom v Šumperku. Nemyslete si, že Štraub ve Vsetíně je o hodně horším hráčem než třeba Draci. Víte jak dobře organizoval hru proti nám? Jak nás začal řezat, když jsme Vsetínské začali přehrávat? Nebo ve Valmezu Sochorek se Šebestou. To jsou opravdu výborní hráči.

Jenže Šumperk se postavil už před sezonou do role favorita soutěže. Nedivte se pak některým fanouškům, že jsou občas zklamaní. Mít takové podmínky, takové hráče a nevést druhou ligu o deset bodů, to je pro někoho nepochopitelné.
Chápu tenhle postoj, ale řeknu vám něco: nemysleme si, že máme kádr hráčů, kteří všichni jednoznačně převyšují druhou ligu. To prosím není nic proti hráčům. Mají své chyby, častokrát udělají něco, co by skvělý hokejista udělat neměl. Trápí nás třeba koncovka. Víte, kdyby byli takticky bezchybní a uměli to v koncovce, copak by hráli ve druhé lize? Určitě ne.

Když jsme u té koncovky, ta fanoušky také někdy přivádí k šílenství.
Nejenom je. Jenže koncovka, to je něco, co se nedá moc natrénovat. Takovou tu rozvahu před bránou, to v sobě máte, nebo nemáte. Koncovka nás trápí, to je pravda.

Ale i tak, kdo by měl vést tabulku s náskokem, když ne Šumperk?
Drakům nevyšel začátek sezony. V tom je myslím trošku problém. Navíc soupeři se vždy proti Šumperku maximálně vyhecují. Protože vědí, že tady máme dobré podmínky, profesionály. Oni u nás odehrají zápas na sto deset procent, jenže tenhle výkon pak už nikde nezopakují.

Ve Vsetíně Draci prohráli třetí třetinu. Divné, vždyť přeci měli takovou tvrdou letní přípravu a nyní by měli své soupeře ke konci zápasů fyzicky přejet.
Ve Vsetíně ale ty dva inkasované góly nebyly o kondici. Byly vážně hodně smolné a k tomu po velikých individuálních chybách. V obraně nám moc chybí nemocný Aleš Holík. Ale k té kondici, ta letní příprava se ukáže v play off. Tam budou zápasy následovat den po dni a kdo nebude mít natrénovánu, bude mít potíže. Teď to ale takovou roli ještě opravdu nehraje.

V Šumperku se hodně mluví o tom, že by Draci měli postoupit zpátky do první ligy. Není to ale až na škodu?
Někoho to možná štve, já si ale myslím, že je to férový postoj. Vedení má nějaký cíl, který netají, otevřeně o něm hovoří. Mně se to takhle líbí. Chce Šumperk do první ligy? Tak proč to nepřiznat?