Z jinak nepříliš urostlého Ondráčka se stává s trochou nadsázky postrach soupeřů. Jeho úspěšnost v pěstních soubojích je neuvěřitelná.

Ten zatím nejslavnější fight absolvoval přesně před rokem během utkání skupiny play out 1. ligy. Ondráčkovi se postavil prostějovský tvrďák Vrba, jenže po pár úderech šel k zemi.

Poprvé se Ondráček zviditelnil jako hokejový Rocky počátkem prosince roku 2007. To Draci sehráli prvoligový duel na ledě Mladé Boleslavi, prohráli, jenže Radek Ondráček dvakrát vítězně umravnil hráče soupeře.

Nejprve svým důrazem během první třetiny uklidnil střelce šestého boleslavského gólu Tomáše Nouzu, v závěru utkání pak zlikvidoval Jozefa Wagenhoffera, tamního mstitele.

Boleslavský a pěkně urostlý bek se Ondráčkovi postavil, jenže se zlou se potázal. „Podařilo se mi ho dvakrát dobře trefit,“ řekl tehdy po utkání Ondráček.

Ve středečním derby s Uničovem ale jeho zásah nepřišel v pravý moment. Draci hráli v oslabení a čtyři minuty před koncem normální hrací doby musel na trestnou za stavu 1:1 na 2+2 minuty i Ondráček.

„On chtěl chránit gólmana, ale v takové situaci se to musí řešit jinak. Hráli jsme minutu a půl ve třech, v takové situaci se neměl nechat unést emocemi. Mohli jsme kvůli němu inkasovat,“ uvedl Jiří Režnar, trenér šumperských Draků.

Obecně ale trenéři bijce v týmu vítají.

„Hlavně v play off je dobré mít někoho, kdo umí bojovat na pěsti,“ souhlasí Režnar.

Čtyřiadvacetiletý Frieb nedohrál utkání, v tuto chvíli už ale je v pořádku.

„Spadla mu helma a dostal od Ondráčka dva silné údery na hlavu. Byl dost otřesený, ale bude to v pořádku,“ hlásil den po incidentu uničovský trenér Tomáš Sršeň.

Ten tuhle událost vzal s nadhledem.

„Takové potyčky k hokeji patří. Marek měl prostě smůlu, že byl na ledě v jednom momentě s Ondráčkem. Ono je dobré mít takového hráče v týmu. Když umí hrát hokej a ještě se dokáže poprat, je to pro tým přínos,“ podotýká Tomáš Sršeň.