Osmý celek po dlouhodobé části se osm minut se suverénem soutěže držel, pak zkolaboval a první dvacetiminutovku prohrál 4:0.

Jaké jste měl pocity během první třetiny, která asi rozhodla zápas?
První třetina určitě rozhodla celý zápas. My jsme se celou dobu bavili o tom, že v Šumperku musíme přežít první třetinu, pokud chceme uspět. Nám se prvních osm minut dařilo držet střední pásmo, Šumperk se mi zdál nervózní. My jsme první hráli přesilovku, nevyužili jsme ji, Šumperk je zkušený mančaft a z přesilovky gól dal. Ke druhému gólu se nechci nějak vyjadřovat, ale myslím si, že tam byl před ním faul na Míšu Kukola, který má zřejmě naštípnutý nos. Pan rozhodčí to neviděl a Kukol pak chyběl před bránou. Bylo to 2:0 a my jsme se položili.

Pak jste se v závěru zápasu přece jen zvedli, snížili jste z 5:0 na 5:3, bylo to o tom, že Šumperk ubral a pak se už nedokázal dostat do potřebného tempa?
Řekli jsme si, že takhle hrát nemůžeme, jako v první třetině, že začneme napadat, že budeme aktivnější. Šumperk určitě polevil, to je jasné, když vedete, tak polevíte. Ale za stavu 5:3 byl Šumperk velmi překvapený, co se to děje. Měli jsme šance a dali jsme tyčku, kdybychom dali i čtvrtý gól, kdo ví, co by se stalo.

Co bylo z vaší strany v úvodu zápasu špatně? Ta převaha Šumperku byla opravdu výrazná.
Někteří naši hráči hrají vyřazovací zápasy poprvé a když jsme inkasovali druhý gól, sklopili jsme hlavy. Byli jsme zaskočení, neuměli jsme se s tím vyrovnat. Já se už modlil, aby byla dvacátá minuta, aby ta třetina byla za námi a byla přestávka.

Byla třetí třetina pro vás nadějí do sobotního domácího zápasu?
Ano, je to určitě pro naše hráče informace, že se dá se Šumperkem hrát. Já věřím, že si ruce podáme až po sobotním utkání opět tady v Šumperku.

Šumperk - Opava 6:3