Bývalý forvard Litvínova byl loni na jaře členem postupového kádru Šumperka, se kterým tak mohl oslavit návrat do 1. ligy. Po skončení sezony se poté vydal do Německa, kam odešel po krátké anabázi v Přerově.

Nejprve nastupoval v nižší soutěži za Höchstadt, aby následně přesídlil do tehdy třetiligových Drážďan, kterým nakonec výraznou měrou pomohl k postupu do 2. bundesligy.

Dráždanští Lvi se pak letos jako nováček pokouší v soutěži udržet, zatím jsou však v tabulce předposlední, když horší jsou pouze Piráti z Crimmitschau.

„Nehrajeme špatně, ale zatím si vybíráme nováčkovskou daň. Věřím, že se naše výsledky brzy zlepší,“ prozradil ve zkratce při své nedávné návštěvě Šumperka Michal Schön, jenž je momentálně s pěti góly druhý nejlepší střelec týmu.

Zatím poslední branku šumperský odchovanec zaznamenal při nedávném klání Drážďan na ledě Ravensburgu, kde hosté podlehli 1:5.

Z výhry se však Michal Schön mohl radovat hned v následujícím kole, kdy jeho Dresden Eislöwen vyhráli na ledě posledního Crimmitschau po samostatných nájezdech.

Za Drážďany odchytal celé utkání český gólman Michal Mařík, v dresu Eispiraten Crimmitschau nastoupil obránce Michal Vašíček, který pomohl Drakům v sezóně 1998/99 k postupu do 1. ligy.

Miroslav Pergl, Jaroslav Svoboda