Hosté pak dorazili do Šumperku i s hvězdným útočníkem Petrem Vampolou, mistrem světa z roku 2010.

V sestavě sešívaných nechyběla ani klubová ikona a současný kapitán Slávistů Jan Novák či dva bývalí Draci Daniel Vrdlovec s Filipem Kuťákem.

A byli to právě Pražané, komu patřil úvod středečního střetnutí, když po pouhých 63 vteřinách hry otevřeli skóre zásluhou Petra Kafky.

V této chvíli se možná domácí příznivci obávali, že rozjetá Slavia spustí proti Drakům kanonádu, takový scénář se však nenaplnil.

Hokejisté Šumperku dokázali se soupeřem srovnat krok a v celkovém hodnocení proti zkušenějšímu protivníkovi herně nepropadli, jenže v koncovce byli tentokrát zkrátka jaloví.

Naopak Pražané nekompromisně trestali prakticky každé domácí zaváhání. Draci poté dojeli hlavně na disciplínu.

V polovině zápasu se Šumperk musel bránit téměř minutu a půl při oslabení tři na pět, které sice přečkal bez úhony, ale hned vzápětí využil klasickou přesilovku Daniel Šteiner.

Ještě do druhé přestávky následně hosté přidali i třetí trefu a opět to bylo z početní výhody, kdy na konci povedené kombinace na jeden dotek stál Daniel Kružík.

Marná snaha Draků o zdramatizování zápasu pokračovala i ve třetí periodě. V 53. minutě navíc domácím ujel při jejich přesilovce Tomáš Šmerha a bleskovým zakončením definitivně pojistil slávistickou výhru.

Nic na výsledku nezměnila ani pozdější krátká početní výhoda Draků pět na tři. Již podruhé tak celek Šumperku odehrál utkání bez vstřelené branky.

Draci Pars Šumperk – HC Slavia Praha 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Kafka (Vlček, J. Doležal), 33. Šteiner (Kuťák, Novák), 37. Kružík (J. Doležal, Vampola), 53. Šmerha (Vampola, Hejda). Rozhodčí: Kašík, Šudoma – Měkýš, Polák. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 515.

Šumperk: Peksa – Kabelka, Gewiese, Nepokoj, Řezáč, Dosek, Weintritt, Věntus – Baláž, Milfait, Jaroš – Kratochvíl, Král, Bernovský – Hroch, Spratek, Uhlík – Krejčiřík, Scheuter, Kučera. Trenér: Martin Sobotka.

Slavia: Michajlov – Buchta, Novák, Gaspar, Veber, Jeřábek, Antoš, Hejda – Kuťák, Vampola, Šmerha – J. Doležal, Vlček, Kafka – Šteiner, Vrdlovec, Kružík – Ondráček, Brož, Petrov. Trenér: Martin Štrba.