Během úvodních devíti minut prohrávali domácí už 0:2.

„Neřekl bych, že bychom soupeře podcenili, normálně jsme se na ně připravovali. Soupeř na nás zvolil zajímavou taktiku. Nechával jednoho hráče nahoře. Museli jsme na to reagovat a hráče na to připravovat během utkání,“ hodnotil začátek zápasu asistent trenéra Draků Zdeněk Novosad. Ještě do konce první třetiny dokázali díky trefám Sedláka a Mojžíše Draci srovnat.

SEDLÁK ZNOVU VSTŘELIL HATTRICK

Po bezbrankové druhé třetině rozhodli šumperští hokejisté až v posledním dějství. Trefili se Drtil, Vorobjev a dvakrát Sedlák, pro něhož to byl druhý hattrick po sobě. Hosté dokázali už jen snížit na konečných 6:3.

„V závěru zápasu je vidět rozdíl v bruslení a v té trénovanosti. Třetí třetinu už jsme vyhráli jednoznačně. Stačí říct poměr střel 64:20, ale s výkonem nejsme spokojeni,“ zakončil hodnocení zápasu Novosad.

Takové výpadky jako v úvodu zápasu se stávají týmu ze Šumperka poměrně často. „Víme o tom, není to ideální a snažíme se na tom pracovat. V příštím zápase bychom to už nemuseli dohnat. Navíc se blíží play off a tam by nás to mohlo stát sezonu,“ je si vědom Novosad.

Ve středu čeká Draky jeden z nejdůležitějších zápasů základní části. Zavítají na led třetího Valašského Meziříčí a budou hájit první místo v tabulce. „Zápasy s týmy z vyšších pater tabulky mají větší úroveň. Tyto týmy mají na rozdíl od těch ze spodku tabulky herní systém a to nám vyhovuje víc,“ zakončil Novosad.

Šumperk – Pelhřimov 6:3 (2:2, 0:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 11. Sedlák (Vorobjev, Kuťák), 18. Mojžíš (Vachutka, Gewiese), 41. Drtil, 45. Sedlák (Vorobjev, Čuřík), 48. Vorobjev (Sedlák), 53. Sedlák (Drtil, Čuřík) - 3. Votápek (Kopic), 9. Votápek (Šána), 58. Šána (Votápek). Rozhodčí: Maršálek - Vašíček, Kráľ. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. Diváci: 913.

Šumperk: Polívka – Mojžíš, Gewiese, Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák – Gago, Pokorný, Romančík, Hroch, Vachutka, Kuťák, Plášek, Králík, Antonov, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský, Urban, Blecha