Domácí hokejisté tak přerušili sérii pěti porážek v řadě, hosté naopak na ledě haly Polárka v sobotu natáhli svou šňůru proher již na sedm utkání.

Právě Frýdek-Místek je jedním z mála celků, který v tomto ročníku dokázali Draci porazit za tři body, když říjnový domácí duel dokonce zvládli s čistým kontem.

Tentokrát však Šumperk s tímto protivníkem narazil. Celou dobu pouze jen marně dotahoval ztrátu a nakonec znovu nemá ani bod.

Drakům se nepovedl již nástup do zápasu a hned ve 3. minutě prohrávali po trefě slovinského zadáka Jurije Repeho.

V polovině první třetiny navíc domácí tým přidal i další trefu zásluhou Davida Klimši, u jehož gólu si připsal druhou přihrávku exšumperský Denis Kindl.

Ještě do přestávky snížil Richard Záruba a za stavu 2:1 se Draci až do závěru druhého dějství stále drželi ve hře s nadějí na dobrý výsledek.

Jenže pak Frýdek-Místek zaznamenal během pouhých 79 vteřin dvě branky, odskočil do trháku 4:1 a plány hostů na eventuální úspěch rázem dostaly značné trhliny.

Na tuto studenou sprchu sice bleskově odpověděl pohotovou dorážkou Vojtěch Krejčiřík, ale zkraje závěrečné periody si domácí hokejisté vzali třígólový náskok zpátky, když Mikulíkem využili početní výhodu.

Ještě jednou se Šumperk pokusil zdramatizovat vývoj sobotní bitvy, když Tadeáš Jaroš dal při přesilovce na 5:3. Poslední slovo přesto patřilo soupeři. Výsledek uzavřel do konečné podoby Jonáš Peterek.

„Je to pořád dokola, nedokážeme udržet koncentraci po celý zápas. Chvíli jsme schopní hrát dobře, ale pak najednou přijde výpadek, kdy inkasujeme hloupé góly, což nás srazí o dvě třídy níž a už se z toho těžko dostáváme. Dnes to byl třeba moment, kdy nám soupeř odskočil na 4:1,“ konstatoval ve zkratce trenér Draků Martin Sobotka.

V šumperském dresu si následně proti Frýdku-Místku odbyli svou premiéru v seniorském hokeji obránce Petr Kuboš mladší a útočník Robin Kaplan.

Další duel Chance ligy čeká Draky hned v pondělí 1. února na ledě Kadaně, kde tak proběhne přímý souboj o poslední příčku.

O dva dny později poté sehraje Šumperk na ledě ŠKODA arény atraktivní krajské derby proti prostějovským Jestřábům.

HC Frýdek-Místek – Draci Pars Šumperk 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 3. Repe (Tomi, Martynek), 11. Klimša (Hrachovský, D. Kindl), 38. Tomi (Martynek, Peterek), 40. Kofroň (Haman, Mikulík), 45. Mikulík (Haman, Kofroň), 59. Peterek (Haman, Repe) – 15. Záruba (Baláž, Jaroš), 40. Krejčiřík (Horký), 56. Jaroš (Milfait, Moučka). Rozhodčí: Čech, Skopal – Novák, Měkýš. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. Hráno bez diváků.

Frýdek-Místek: Suchánek – Zahradníček, Haman, Husák, Šepelev, Repe, Hrachovský, Adámek – Kofroň, Mikulík, Šedivý – D. Kindl, Veselý, Klimša – Martynek, Peterek, Tomi – Macháček, Stuchlík, Ramik. Trenér: Mojmír Trličík.

Šumperk: Peksa – L. Rutar, Machů, Záruba, Ševčík, Kabelka, Dosek, Kuboš – Moučka, Král, Kratochvíl – Jaroš, Milfait, Baláž – Krejčiřík, Spratek, Horký – Kaplan, J. Kučera, Danielčák. Trenér: Martin Sobotka.