Vůbec poprvé v této sezoně tak vyšel celek vedeným koučem Jindřichem Setikovským proti týmu Salithu naprázdno, když v předchozích třech vzájemných duelech dokázal pokaždé zabodovat.

Trenér Draků Zdeněk Moták pak se svým mužstvem slaví třetí výhru v řadě a poprvé na šumperské lavičce se může radovat z tříbodového úspěchu.

„Konečně se to podařilo, to čekání bylo pro mě opravdu dlouhé, i když ani tentokrát to nebyl lehký zápas," prozradil šumperský lodivod.

„V úvodu zápasu se na nás podepsal náročný program z předchozích utkání, chyběly nám síly a zejména první třetinu jsme hráli velice špatně," přiznal Moták.

Hokejového fajnšmekra opravdu dlouhé minuty těžko mohl mnohdy až nezáživný hokej zvedat ze sedadel. Ani na jedné straně nebylo k vidění moc šancí, hrálo se ve vlažném tempu a s téměř minimálním důrazem.

Teprve od druhé části oba celky přeřadily na vyšší rychlostní stupeň a diváci na promrzlém šumperském zimáku se konečně dočkali i gólových situací.

Jako první se prosadili domácí, když střelu Radima Matuše písecký gólman vyrazil pouze před sebe a dojíždějící Karel Plášek již měl snadnou pozici a zakončoval do odkryté klece.

Jenže…, lehce nabyl, lehce pozbyl. Za pouhých dvanáct vteřin vyrobil fatální hrubku šumperský zadák Marek Bail, který rozehrál přesně na volného Špergera, jenž posunul puk Sedláčkovi a ten bez větších obtíží srovnal na 1:1.

Ve třetím dějství se poté strhl souboj o rozdílovou trefu, ale opravdu vyložené příležitosti si ani jeden z týmů nedokázal nevytvořit.

Až ve 49. minutě Karel Plášek tak dlouho háčkoval za píseckou brankou, aby následně poslal puk na Radima Matuše, který sice trefil jen gólmana, odražený kotouč si však našel dojíždějící Jan Tesařík a vrátil Drakům ztracený náskok.

Definitivní rozuzlení středečního zápasu vzal na sebe hráč, který se proti Písku, alespoň prozatím, rozloučil se šumperským dresem – Daniel Vrdlovec.

Dvě minuty před koncem normální hrací doby nejprve využil parádní pas od Aleše Holíka a trefil přesně pod víko Raszkovy svatyně.

Ve zbývajícím čase vsadil Písek vše na jedinou kartu a při závěrečném náporu zkusil štěstí bez brankáře, osm vteřin před koncem ale vyhozením přes celé hřiště pojistil výhru Draků svým druhým gólem večera Daniel Vrdlovec.

„Písek byl pro nás velice těžký soupeř, který dobře brání, nesnaží se hrát nějaký kombinační hokej, ale dobře si rozebírají protihráče, i z tohoto důvodu jsme dnes měli málo prostoru na střelbu a zakončení," řekl Zdeněk Moták.

„Hráli jsme dnes výborné utkání, poctivě zezadu, domácí měli veliké problémy dostat se do našeho obranného pásma. Ale kromě obranné hry jsme dobře zahráli i v útoku, několikrát domácí obránci nevěděli, kam skočit," uvedl asistent trenéra Písku Jiří Kudrna.

„Bohužel zápas byl o tom, kdo dá druhý gól a ten dali domácí. Měli jsme delší střídání, kluci už neměli tolik sil, na odražený kotouč před bránu si sjel domácí obránce a skóroval. Padesát minut to byl ale z naší strany výborně hraný zápas a zcela vyrovnaný souboj s domácími, kteří byli naší hrou zaskočení," doplnil Kudrna.

Salith Šumperk – IHC Písek 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Branky: 23. Plášek (Matuš, Holík), 49. Tesařík (Matuš, Plášek), 58. Vrdlovec (Holík), 60. Vrdlovec (Staněk) - 24. Sedláček (Šperger, Kučera). Vyloučení: 2:3, bez využití. Střely na branku: 43:32. Rozhodčí: Přikryl - Adamec, Poruba. Diváci: 891.
Šumperk: Štůrala - Holík, Novotný, Gewiese, Tesařík, Pastor, Sedlák, Bail - Hlinka, Staněk, Vrdlovec - Finsterle, Matuš, Plášek - Brunec, Hulva, Červenka - Rufer, Skoumal, Meidl. Trenér: Zdeněk Moták.
Písek: Raszka – Kužel, Boháč, Petráček, Kříž, Dvořák, Veselý, Makovský, Ruprecht – Vaniš, Šperger, Kubeš – R. Heřman, Vlček, Ferebauer – Homolka, Kučera, Volf – Turek, Novák, Sedláček. Trenér: Jindřich Setikovský.

tabulka