Anketu Zlatý Gregor vyhlašuje společnost eSports CZ, s. r. o., která funguje na českém trhu jakožto firma zabývající se tvorbou a správou webových stránek sportovních klubů. Do preferencí společnosti patří nejen zmiňovaný HC Lev Praha, ale s výjimkou Kladna a Vítkovic všechny extraligové kluby, až na Most také kompletní prvoligová scéna, a spoustu dalších webů.

V obrovské konkurenci získala redakce klubu Salith Šumperk v minulosti již tři ceny, nyní přidala čtvrtou.
Ta se předává redakcím a klubům za příkladnou práci v prostředí sociálních sítích,
ze kterých mezi ty prioritní patří mimo jiné Facebook, Twitter, Youtube, Instagram. Šumperský klub
se přitom prezentuje jen na prvních třech jmenovaných, stěžejním bodem
je Facebook

„Je to pro nás upřímně zcela nečekané ocenění, o to více si jej vážíme. V šumperském prostředí byla vždy jedna z předních věcí komunikace s veřejností i s partnery, na tomto bodě budeme i nadále stavět a ještě více jej prohlubovat. Pro fanoušky i partnery je otevřený přístup k informacím z klubu zásadním bodem. I oni mají obrovský podíl na zisku velmi významného ocenění. Nechat za sebou tolik velkých hokejových klubů je pro nás opravdu obrovský úspěch a velká motivace do budoucna," prozradil Jaroslav Svoboda, šéfredaktor oficiálního webu klubu a nově i marketingový manažer. O cenách Zlatý Gregor rozhodují lidé s mnohaletými významnými zkušenostmi ze sportovního prostředí.

„Hlavním bodem úspěchu je to, že vedení klubu bylo vždy otevřené ke sdílení informací, i když si často fanoušci mysleli opak. Ve spojení s aktivitou redaktorů oficiálního webu pak dostávala veřejnost bleskové informace nejen o výsledcích a zápasech, ale často i ze zákulisí klubu. V nadcházející sezóně bude našim cílem více naplnit obsah našeho profilu na serveru YouTube zajímavými videomateriály. Facebookový profil i ten twitterovský budou zachovány v obdobném rozsahu jako doposud," dodal Svoboda.

Redakce oficiálního webu klubu čítá pět členů píšících členů a tři fotografy. „Jsme malé město, i v redakci se tak potýkáme s odlivem talentovaných mladých lidí za studiem. Zuzana Košťálová studuje nějakou dobu v Ostravě, nyní odcházejí za vysokoškolským vzděláním také Luboš Heider a Ondřej Tomšovský. Martin Schwarz a Dominik Mihailescu pak studují střední školu, Dominik se ovšem odstěhoval do Hradce Králové. Takže nám dost raritně zůstal v Šumperku k dispozici kromě fotografů jen Martin Schwarz. I proto budeme hledat nové talentované píšící redaktory," dodal Svoboda. Ten si pochvaluje spolupráci s týmem fotografů. „Je to jako v každé jiné práci, obrovským plusem je vlastní aktivita a hlavně spolehlivost. V případě našich fotografů jsme nadšeni a spokojeni s jejich prací." V redakci nyní pracuje trio fotografů, nicméně Lubomír Hynek a Pavel Svoboda jsou nyní stěžejními pilíři. Třetí do party Věra Václavková je momentálně na rodičovské dovolené.

„Bez těchto lidí bychom nemohli produkovat zpravodajství ať na oficiálním webu, tak na sociálních sítích v takové míře, jako doposud. Zaslouží si velký obdiv," prozradil Svoboda.

Společnost eSports CZ s.r.o., která ceny Zlatý Gregor uděluje, vznikla v roce 2001 prakticky na zelené louce, v době, kdy si internet teprve hledal skulinky do každodenního života společnosti. Dělá weby několika desítkám sportovních klubů, včetně hokejovým celkům HC Lev Praha, HC Sparta Praha, Bílí Tygři Liberec, Slavia Praha a dalším, také fotbalovým oddílům Zbrojovka Brno, Slovan Liberec a jiným, provozuje server onlajny.com, oficiální stránky Českého svazu ledního hokeje i fotbalové Gambrinus ligy, a dalším organizacím a klubům. Oficiální web šumperského Salithu je pak spravován společností eSports od samotného vzniku. Autor: Tisková zpráva Hokej Šumperk 2003