Favorit přitom na soupeře bojujícího o záchranu vlétl a ve 13. minutě již vedl 3:0. Z domácího kotle se neslo skandování: „Deset, deset.“

Jenže exhibice Mory se nekonala. V čase 14:40 vypadla část světel na olomouckém zimním stadionu a šlo se předčasně do šaten. Nečekaná přestávka měla na hru neuvěřitelný vliv.

„Paradoxně nám pomohla závada na osvětlení. Kdyby se pokračovalo dál, tak bychom asi ještě dostali nějaké góly a bylo by po zápase,“ okomentoval šumperské vzkříšení trenér Draků Svatopluk Číhal.

Domácí totiž přestali hrát a šumperští hokejisté toho dokázali využít. Během osmi minut Kohoutům nastříleli čtyři góly a otočili skóre. Před čtvrtým gólem navíc Kucharczyk nejprve orazítkoval břevno a z protiútoku poslal Meluzín Draky do vedení.

Na začátku třetí dvacetiminutovky navíc chyboval Bartoň, čehož využil Janečka – 3:5. Favorit už na zvrat pomýšlet nemohl a Draci nakonec třetí tým tabulky deklasovali dalšími dvěma brankami.

„Prohráli jsme zaslouženě, protože po přestávce jsme k zápasu nepřistoupili tak jako v úvodu. To, že na nás diváci pískali, bylo naprosto oprávněné,“ musel přiznat olomoucký kouč Petr Fiala.

HC Olomouc – Salith Šumperk 3:7 (3:0, 0:4, 0:3)

Branky a přihrávky: 5. Davídek (Černý, Mikel), 6. Čuřík (Korhoň, Tomajko), 13. Venkrbec (Korhoň, Tomajko) – 23. Orsava (Hulva, Zukal), 27. Mihalík (Švaňhal, Meluzín), 29. Meluzín (Mihalík, Švaňhal), 31. Meluzín (Švaňhal, Zukal), 41. Janečka, 49. Novotný (Moravec), 55. Janečka. Rozhodčí: Přikryl – Goňa, Obadal. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:2. Diváků: 1000.
Olomouc: Žigárdy – Mikel, Staněk – Bartoň, Vyrůbalík – Ondrušek, Nedbálek – Janáček – Černý, Ministr, Davídek – Kucharczyk, Brančík, Mikšan – Korhoň, Venkrbec, Tomajko – Bordowski, Čuřík, Zbořil. Trenéři: Fiala a Vlk.
Šumperk: Daneček – Kántor, Novotný – Sedlák, Višňák – Rimmel, Zukal – Hoďa – Antonovič, Moravec, Podešva – Pekr, Hulva, Daneček – Švaňhal, Meluzín, Mihalík – Janečka, Orsava. Trenér: Číhal.