Domácímu celku se pro středeční duel zcela rozpadla první útočná formace, když ze zdravotních důvodů chyběli Drakům útočníci Jan Milfait s Tadeášem Jarošem.

Trenér Martin Janeček tak musel trochu improvizovat se sestavou a část utkání odehrál na postu útočníka i obránce Marek Haloda.

Právě zadáci Draků pak tentokrát řídili produktivitu svého týmu, když se postarali o čtyři z pěti šumperských gólů.

Pikantní náboj mělo středeční klání pro kopřivnického forvarda Adama Kofroně, jenž se již ve čtvrtek hlásí v Šumperku coby nová posila aktuálního lídra východní skupiny 2. ligy.

Během první třetiny byl k vidění spíše ospalý hokej. Jako první se prosadili hosté, když potrestali soupeřovu ztrátu kotouče na obranné modré čáře a Miroslav Marek svižnou ranou prostřelil gólmana Waneckiho.

Šumperské hokejisty nakopla zkraje druhého dějství úspěšně sehraná početní výhoda a Dominik Pokorný srovnal.

Ve zbytku hry se Šumperk mohl spolehnout na gólové příspěvky svých obránců. Do vedení dostal Draky Tomáš Sedlák, v přesilovce pět na tři pak zvyšoval na 3:1 Tomáš Drtil.

Ve třetí části pomohla domácím k dalšímu úspěchu opět povedená početní výhoda a Marek Haloda již ze své klasické pozice dělovkou upravil na 4:1.

Pátou trefu Draků zaznamenal ze samostatného brejku Tomáš Sedlák, jenž zkušeně zavěsil. V závěru hosté už pouze zkorigovali výsledek při dvojnásobné početní výhodě.

„Dnes jsme vinou těch absencí museli dlouho hledat ideální sestavu, zkoušeli jsme během hry různé varianty. Nakonec se nám utkání podařilo ve druhé třetině otočit, zase jsme ukázali, že máme sílu a je na čem stavět,“ okomentoval ve zkratce další vítězné střetnutí trenér Draků Martin Janeček.

Draci Šumperk – HC ISMM Kopřivnice 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 23. Pokorný (Sedlák, Haloda M.), 25. Sedlák (Spratek), 29. Drtil (Krejčiřík, M. Haloda), 50. M. Haloda (Sedlák, Vachutka), 55. Sedlák (Drtil, Spratek) – 16. Marek, 59. Krzak (Kofroň, Suchý). . Vyloučení: 4:8, navíc Pargáč (Kopřivnice) osobní trest 10 minut. Využití: 3:1. Diváci: 830.

Šumperk: Wanecki – Sedlák, Drtil, Gewiese, Kabelka, Chujac, Řezáč – Pokorný, M. Haloda, Vachutka – Krejčiřík, Antonov, Hroch – Scheuter, Spratek, Müller – Šíp. Trenér: Martin Janeček.