V šumperské juniorce následně patřil mezi hlavní lídry mužstva, které ve vyřazovacích bojích po skalpu Havlíčkova Brodu senzačně dokráčelo až do semifinále proti pražské Slavii. S velkoklubem z hlavního města sice Mladí Draci padli 0:3 na zápasy, zejména v tom posledním na domácím ledě však zanechali velice sympatický dojem, když většinu času s favorizovaným soupeřem dokázali držet krok a před parádní návštěvou 536 diváků se důstojně rozloučili s (úspěšným) ročníkem 2023/24.

Poslední zápas sezóny Mladí Draci prohráli se Slavii 2:5, dlouho ale byl stav nerozhodný. Jak s odstupem týdne vnímáte letošní derniéru?

Utkání bylo hodně vyrovnané. Na soupeře jsme se snažili vletět a myslím si, že všichni kluci do toho dali opravdu všechny síly. Skvělé bylo, že přišlo i plno fanoušků, za jejich podporu jim děkujeme. Nejen za tento zápas, ale i za celou sezónu.

Kde se utkání definitivně zlomilo na stranu hostů?

Za stavu 2:2 jsme udělali zbytečnou chybu a záhy potom ještě inkasovali při vlastní přesilovce a pak už to šlo všechno směrem dolů. Ale za předvedený výkon se i přes prohru určitě nemusíme stydět.

Oba předchozí semifinálové zápasy v Praze však Šumperk hrubě nezvládl a vyfasoval debakly 10:2 a 7:1…

Tady jsme to nezvládli hlavně psychicky a Slavia potrestala všechny naše hrubky. Doma se nám hraje o dost lépe, když máme v zádech podporu diváků. V Šumperku jsme si alespoň dokázali, že dokážeme potrápit i ty nejlepší týmy.

Jak z pozice kapitána hodnotíte play-off, potažmo celou sezónu?

Úspěchem už byla jen samotná účast ve vyřazovacích bojích, semifinále pak taková třešnička na dortu. Popravdě jsme ani moc nepočítali, že ve čtvrtfinále vyřadíme Havlíčkův Brod. Ale zvládli jsme oba zápasy u nich, což bylo klíčové a doma jsme je pak doťukli (úsměv). Slavii jsme určitě chtěli více potrápit, ale až ten poslední zápas se to povedlo. I přes větší krizi ze začátku roku jsem v konečném součtu na kluky a celý tým hrdý.

Krasobruslení Šumperk
Mladá šumperská krasobruslařka Kristýna Křížová o sobě dala pořádně vědět

Zmíněná krize z konce ledna, celého února a začátku března čítala deset porážek v řadě. Play-off viselo na vlásku, jaká byla tehdy nálada v kabině?

Všichni jsme to samozřejmě vnímali a tušili, že je zle. Psychicky jsme byli hodně dole a v kabině muselo proběhnout i několik proslovů, co je potřeba změnit a zlepšit. Potom se nám povedlo těsně vyhrát v Chrudimi a výrazně nás nakopla domácí výhra se Vsetínem (aktuálně jeden z finalistů letošní soutěže – pozn. aut.). Prostě jsme se semkli a play-off nakonec vybojovali.

Jak hodnotíte letošní rok z osobního hlediska? Máte za sebou i premiéru ve 2. lize mužů?

Za šanci v áčku jsem moc vděčný. Pro mě určitě velká zkušenost, hodně jsem se zlepšil v technické hře a už se tolik nebojím. Navíc jsem rád, že si starty za muže připsalo i několik dalších kluků z juniorky a díky tomu také získali více kuráže podobně jako já (úsměv).

Spoluautor: Lukáš Pergl