Domácí od samého začátku vedli. Po dvou třetinách sice získali dvoubrankový náskok 3:1, který však uničovští hokejisté ve 48. minutě dokázali zlikvidovat.

To bylo však z jejich strany vše. Šternberk hned vyrovnal a dalšími dvěma góly potvrdil postup do druhé ligy.

„Hosté byli po domácím prohraném utkání nervóznější, my jsme hráli zodpovědně. Po celý zápas jsme tahali za delší konec. Fanoušci byli perfektní,“ řekl šternberský manažer Jan Trunda.

Jestli se ale Šternberk znovu objeví ve druhé lize, není vůbec jisté.

„Na to nebudu odpovídat. Času je do září dost. Druhou ligu ale chceme hrát,“ dodal Trunda.

HC TJ Šternberk – HC Uničov 6:3 (1:0, 2:1, 3:2)

Branky a přihrávky: 8. Jurák (Dobrý, Musil), 21. Dobrý (Jurák), 39. Martinka (Trunda), 48. Trunda (Martinka), 57. Dobrý (Jurák, Spurný), 59. Martinka - 29. Diviš (Jurča), 46. Jurča (Handl), 48. Handl (Pour, Diviš).
Šternberk: Binar - Janků, Dobrý, Hrbatý, Trunda, Jurák, Švec, Spurný, Musil, Štastný, Vitásek, Zima, Poledna, Horák, Martinka, Volčko.
Uničov: Koloušek - Pavlas, Hodulák, Jurča, Handl, Zúbek, Trojan, Pour, Přikryl, Frieb, Rak, Anděl, Šnejdar, Diviš, Brveník, Řezáč, Provaz.