Šumperk dorazil k sobotnímu utkání 38. kola 1. ligy bez nemocného beka Tomáše Sedláka, zato však představil novou posilu obránce Adama Sedláka z Vítkovic, který letos naskočil do čtrnácti extraligových zápasů.

Hostům navíc chyběli vinou zranění i útočník Haas a další zadák Suchý, leč ani tyto absence těžko mohou být omluvenkou současné chabé produktivity šumperského týmu.

Draci tentokrát doplatili na přílišnou nekázeň, hned dvakrát během hry se museli bránit ve třech a tradičním kamenem úrazu byly opět vlastní přesilovky.

První početní výhodu měl k dispozici Šumperk, dokázal v ní sice soupeře sevřít, jenže bez úspěchu, aby záhy hosté sami faulovali.

Naopak domácí byli při hře pět na čtyři daleko úspěšnější a Tomáš Kaut ve 13. minutě zajistil domácímu celku vedení, když povedenou kličkou obelstil gólmana Draků.

Také další vyloučení se stalo hostům osudné. V polovině střetnutí se musel celek Salithu bránit ve třech hráčích, což sice zvládl, bohužel v pokračující klasické nevýhodě již inkasoval.

Po tečované střele Davida Rangla se k odraženému kotouči dostal třebíčský kapitán David Dolníček a dorážkou do odkryté klece zvýšil na 2:0.

Ve 38. minutě mohlo být Drakům ještě hůře, tentokrát ale naštěstí pro hosty trefil Tomáš Vondráček pouze tyč Štůralovy branky.

O chvíli později zazvonila branková konstrukce i na druhé straně a po střele Radima Matuše zůstal na chvíli volný puk v domácím brankovišti, odkud jej doklepl do sítě Michal Hlinka a vrátil Šumperk zpět do hry.

Těsný náskok však domácí hokejisté ve třetím dějství kontrolovali a naopak jej mohli několikrát i navýšit, velkou možnost měli zejména během dlouhé přesilovky pět na tři.

Těsně před koncem Draci odvolali gólmana a zkoušeli štěstí v power play, ve které nakonec pojistil domácí výhru střelou do opuštěné klece Jan Káňa.

„Až do konce to byl dramatický zápas, bohužel pro nás s nepříznivým výsledkem. Domácí měli v zápase převahu, která byla způsobena tím, že jsme byli v utkání často vylučováni, s tímto máme dlouhodobější problémy. A tradičně nedáváme góly, to je hlavní příčina, že jsme dnes opět prohráli," okomentoval ve zkratce zápas trenér Draků Zdeněk Moták.

„V první třetině soupeř výborně bránil a nepouštěl nás moc do šancí, ale během druhé třetiny jsme těch příležitostí měli hodně a mohli jsme odskočit na tříbrankové vedení, jenže místo toho Šumperk snížil a bylo z toho zmíněné drama," přidal se s hodnocením třebíčský kouč Kamil Pokorný.

„Ve třetí části jsme již nebyli tak jistí, máme mladé hráče a z naší strany tam byla nervozita, nakonec jsme nezvládli ani dlouhou výhodu pět na tři. Ke konci však možná Šumperku nezbyly na vyrovnání síly, naopak my jsme zápas ubránili, za což jsem nesmírně rád," dodal Pokorný.

SK Horácká Slavia Třebíč – Salith Šumperk 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky: 13. Kaut (Němec, Ostřížek), 32. Dolníček (Rangl, Zdráhal), 60. Káňa (Laš, Rangl) - 39. Hlinka (Matuš, Walker). Vyloučení: 3:9. Využití: 2:0. Střely na branku: 43:23. Rozhodčí: R. Čech - Klein, Lukš. Diváci: 1760.
Třebíč: Čiliak - Rangl, Malena, Zdráhal, Dietz, Bilčík, Čejka, Sláma, Dlapa - Čuřík, Dolníček, Laš - Němec, Ostřížek, Káňa - Vondráček, Kaut, Křivohlávek - Přibyl, Kadela, M. Čech. Trenér: Kamil Pokorný.
Šumperk: Štůrala - Novotný, Holík, A. Sedlák, Pastor, Gewiese, Tesařík - Plášek, Staněk, Meidl - Červenka, Hulva, Brunec - Matuš, Hlinka, Walker - Finsterle, Skoumal, Cink. Trenér: Zdeněk Moták.