Tomáši, v dnešním zápase jste se v brance asi rozhodně nenudil a několikrát musel vytáhnout opravdu těžké zákroky.
Ze začátku to trochu nuda byla. Dostali jsme sice rychlý první gól, ale zbytek první třetiny jsme byli většinou v pásmu soupeře, ale od druhé části jsem si zachytal a ve zbytku hry měl podstatně více zákroků.

Jak vás ovlivnil rychle inkasovaný gól, který hosté dali již ve 39 vteřině utkání?
Můj první dotyk s pukem byl, když jsem jej vytahoval z branky, takže to určitě nebylo nic příjemného, ale člověk takovou situaci musí přejít a nadále se soustředit. První gól většinou nerozhoduje.

Který zákrok proti Hradci Králové považujete za klíčový? Byl to moment ze 49. minuty, kdy jste Budínskému betonem na poslední chvíli sebral takřka jistý gól?
Byl to důležitý zákrok, bylo deset minut do konce, a kdyby dali hosté na 3:2, mohlo to být pro nás ještě nesmírně těžké.

Dvě minuty před závěrem přesto trefa hostů na 3:2 přišla. Co se vám v této chvíli honilo hlavou?
Tohle se nám bohužel nestalo poprvé. Málokdy dohrajeme zápas v klidu. Říkal jsem si, je to špatně, ale kluci to nakonec skvěle dohráli.

V čem byl podle vás Hradec Králové nejvíce nepříjemný?
Měli dobré brejky, to je pro brankáře vždycky nejtěžší.

Je pro vás výhra o to více povzbudivá, že jste porazili celek z horních pater tabulky?
Určitě. Všem nám to snad do dalších bojů o udržení v soutěži pomůže. Takový zápas je rozhodně povzbuzením.

Čím to, že proti slabším soupeřům se Draci většinou trápí a naopak se silnými protivníky se dokáží vybičovat k parádním výkonům a často i výsledkům?
Proti lepším mužstvům se nám zkrátka hraje lépe. Asi se dokážeme více vyhecovat a hokej nás pak baví, než když hrajeme s někým slabším a je to plácaná.

V Šumperku hostujete z extraligového Zlína. Vzhledem k vašim současným výborným výkonům, nezajímal se o vás mateřský klub s nabídkou na příští ročník?
Zatím žádné kontakty v tomto směru nebyly.