Více než šestistovku soutěžních utkání odehrál produktivní bek Sedlák v šumperských barvách, nikdo na vyšší číslo nedosáhl. Rekordman v nich nasbíral úctyhodných 142 gólů a 313 asistencí. Po konci v Šumperku v roce 2020 ještě naskočil do krajské ligy v České Třebové, kde se potkal třeba s další ikonou Draků, přerovským rodákem Karlem Pláškem starším. Nyní hlásí comeback.

Tomáš SedlákTomáš SedlákZdroj: Deník / Martin Schwarz

Kdo naskočil na led?

Na starosti bude mít v letní přípravě, která odstartovala 1. srpna, kádr postavený prozatím kolem obránce Ludvíka Rutara a útočníka Daniela Vachutky. Z loňského prvoligového týmu zůstal ještě forvard Jakub Horký a návrat k Drakům po roční odmlce hlásí i 22letý útočník Adam Scheuter.

Nechybí spousta jmen spjatá se šumperskou mládeží a nebo mladých hráčů, kteří se prosazovali v Univerzitní lize, například Miroslav Bazala, Ondřej Holub, Pavel Skopal, Jakub Dušan Vaňo nebo Matěj Drlík.

Junioři HK Mladí Draci Šumperk, ilustrační foto
Mladí Draci přišli o rivala, z letošní ligy juniorů pak nikdo nesestupuje

Zajímavými posilami by mohli být 29letý Tadeáš Jaroš, který se do Šumperka vrací ze švédské druhé divize a v sezoně 2020/21 nasbíral v dresu Draků 28 bodů v 34 duelech, nebo 23letý Jakub Müller. Oba útočníci, druhý jmenovaný hrál v minulé sezoně nejvyšší francouzskou soutěž za Chamonix.

Návrat hlásí i 25letý šumperský rodák Michal Horký, který naposledy působil předloni v páté nejvyšší soutěži v Německu a v Šumperku hrál v druholigovém ročníku 2019/20 (20 zápasů, 3+3).

Novým jménem pro šumperské fanoušky nejspíš bude Josef Cibuzar. Jednadvacetiletý obránce hrál poslední dvě sezony krajskou ligu ve Strakonicích a prošel mládeží Českých Budějovic či Žďáru nad Sázavou.

Brankářskou dvojici tvoří loňský gólman šumperské juniorky Milan Ryšavý s 27letým Slovákem Michalem Marcinkem. Ten se v minulé sezoně objevil ve druhé švédské divizi, za sebou má štaci ve Francii i nižších zámořských soutěžích a na Slovensku chytal druhou a třetí nejvyšší soutěž s nikterak oslnivými statistikami.

„Další hráči jsou prozatím v jednání,“ informuje oficiální web Draků.

Hokejisté HC Olomouc poprvé před sezonou 2023/24 vyjeli na led v plecharéně. Jakub Navrátil
Na led naskočil po příletu z Rhodosu. Měli jsme štěstí, říká Navrátil

Sezona v klidu a pohodě

V úterý se Káňovi a jeho realizačnímu na ledě hlásilo čtrnáct borců, další se mají připojit během následujícího týdne. Na prvním tréninku je uvítal ředitel klubu Vladimír Velčovský.

„Nejprve přivítal nové i staronové tváře a posléze nastínil průběh letošního ročníku 2. ligy. V krátkém proslovu připomněl, že po loňském neúspěchu se úplně poprvé za jeho působení nebude hrát hokej na profesionální úrovni a tréninky budou zásadně probíhat v pozdních odpoledních hodinách. Zároveň však vyslal přání, aby se letošní sezóna odehrála v klidu a pohodě,“ píší Draci na svém webu.

Hokejisté HC Olomouc poprvé před sezonou 2023/24 vyjeli na led v plecharéně. Branislav Konrád a Jakub Sedláček
VIDEO: Start v mlze. Mora na ledě, Krejčí už byl pozdravit

Kádr Draků v přípravě

Brankáři: Milan Ryšavý, Michal Marcinek
Obránci: Ludvík Rutar, Milan Křivohlávek, Tomáš Minařík, Ondřej Holub, Marek Viktorin, Miroslav Bazala, Josef Cibuzar
Útočníci: Tadeáš Jaroš, Daniel Vachutka, Adam Scheuter, Jakub Horký, Michal Horký, Jakub Müller, Pavel Skopal, Jakub Dušan Vaňo, Matěj Drlík