Šumperk porazil doma Prostějov

Šumperk, Prostějov – Hokejisté Šumperku připravili Prostějovu teprve druhou porážku přípravy v normální hrací době. Naopak Draci si v úterním derby připsali po šedesáti minutách teprve druhé vítězství.

1.9.2015

Hokejová příprava: Draci versus Prostějov.Foto: DENÍK/Jan Kastner

Proti Jestřábům si domácí celek připravil hned dvě nová jména v sestavě, když šumperský dres oblékli obránce David Roupec a útočník Valerij Kňazev, tedy dva hokejisté, kteří minulý rok působili právě na Hané.

V úvodu utkání bylo daleko rušněji před gólmanem Draků Zelenkou, Šumperk pak na začátku duelu mohl litovat několika promarněných přesilovek, v jedné z nich pak dokonce inkasoval.

Ve 13. minutě ztratili domácí na modré čáře kotouč, po levém křídle jim ujel Martin Novák a trefil přesně k tyči. Draci si však nachystali rychlou odpověď.

Svou první vážnější akci přetavili ve vyrovnání, když na konci pohledné kombinační akce byl šumperský veterán Karel Plášek zakončující mezi betony gólmana.

Od druhé třetiny se tempo do té doby hodně vlažného utkání zvýšilo, oba soupeři přidali na bruslení i důrazu a k vidění bylo daleko více osobních soubojů.

Ve 25. minutě šli Draci do vedení, prostějovského gólmana Neužila si sám před bránou vychutnal Tomáš Fořt, jenže z náskoku se Salith radoval pouze necelou půlminutu.

Jakub Čuřík měl totiž v útočném pásmu dostatek času i prostoru, aby mazácky srovnal na 2:2, potom hosté převážili skóre znovu na svou stranu.

Daniel Zelenka zůstal zcela osamocen proti dvěma protihráčům a sklepnutý kotouč zavěsil pod víko Lukáš Krejčík, jenže přestřelka pokračovala.

Krátce za polovinou střetnutí si položil brankáře Jestřábů Jan Milfait a poslal puk pod horní tyčku.

Šumperku následně vyšel vstup do třetího dějství, kdy po 27 vteřinách hry zaznamenali domácí hokejisté hodně šťastný gól. Přihrávku Karla Pláška zpoza brány si Jakub Neužil srazil za svá záda.

S přibývajícím časem byla na Prostějovu vidět enormní snaha srovnat. Hosté měli šance, ale Kajaba z první trefil jen tyč, později se před Zelenku proháčkoval Šenkeřík, který však netrefil přesně.

Tlak Jestřábů přibrzdilo dvě minuty před závěrem vyloučení Patrika Moskala, přesto ještě hosté zkusili štěstí v power play, Šumperk si ale obětavou hrou těsné vítězství již vzít nenechal.

„Určitě jsme rádi za výsledek, ale zase nemůžeme být spokojení s předvedeným výkonem. V utkání jsme opět vyprodukovali spoustu chyb," prozradil asistent trenéra Draků Libor Pivko.

„Už nám do začátku soutěže sice moc času nezbývá, ale věřím, že se nám ty chyby podaří odstranit, jen musíme dostat hráčům do hlavy to, co chceme hrát. Z dneška si však cením závěru, který mužstvo příkladně odbojovalo a šlo si za vítězstvím," doplnil šumperský asistent.

„Nebyli jsme čtyři dny na ledě, kvůli opravám na prostějovském zimáku, takže jsme se dnes na ledě dvě třetiny trochu trápili a až ta třetí byla lepší, jenže paradoxně jsme ji 1:0 prohráli. Takže dnešní utkání hodnotím jako ne příliš povedené," uzavřel hodnocení derby ve zkratce prostějovský lodivod Kamil Přecechtěl.

Salith Šumperk – LHK Jestřábi Prostějov 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)

Branky: 15. Plášek (Haas, Půhoný), 25. Fořt, 32. Milfait (Půlpán), 41. Plášek – 13. Novák (Rod), 25. Čuřík (Krejčík), 29. Krejčík (Čuřík, Mojžíš). Vyloučení: 4:5, bez využití. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Dědek – Hanzlík, Novotný. Diváci: 460.
Šumperk: Zelenka – Bažant, Sedlák, Prokop, Drtil, Slavík, Látal, Roupec, Rusina – Haas, Plášek, Půhoný - Brunec, Vrdlovec, Fořt - Milfait, Vachutka, Půlpán - Ostřanský, Hroch, Kňazev. Trenér: Radek Kučera.
Prostějov: Neužil – Protivný, Šenkeřík, Mojžíš, Kaluža, Husák, Špaček, Vokurka – Rod, Moskal, Novák - Luňák, Venkrbec, Kajaba - Čuřík, Illéš, Krejčík - Medek, Kuncek, Augustin. Trenér: Kamil Přecechtěl.

1.9.2015 VSTUP DO DISKUSE

Politolog Pavel Šaradín
17

Propad levice v kraji je obrovské překvapení, říká politolog

Asi nejmladší "volič" v Kopřivné na Šumpersku, patnáctiměsíční Jakub.
71

Volby táhly, Šumpersko a Jesenicko má šanci na své poslance

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

V mlze se na Mohelničáku srazily dva kamiony

Dva kamiony se srazily v pátek 20. října ráno na hlavním tahu mezi Studenou Loučkou a Moravskou Třebovou.

Rozloučili jsme se

Týdenní informační servis pohřebních služeb ze Šumperska a Jesenicka.

4. kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.