Nováček druhé ligy a zároveň poslední tým skupiny Východ Draky srazil po druhé za sebou. Tentokrát doma 3:2 po samostatných nájezdech, které se natáhly na dlouhých deset sérií.

Orli přitom měli před zápasem na kontě pouhých osm bodů a dvě vítězství ze 14 utkání. Díky vydřené výhře nad Šumperkem zapsali třetí úspěch. Navázali tak na říjnové klání zpod vrcholků Jeseníků, v němž modro-žluté předčili nečekaně snadno 5:1.

Ve Slezsku už sice Draci brali aspoň bod, ale ani tak nemohou být spokojeni. Už jen proto, že promarnili šanci poskočit do čela tabulky.

Orlová do boje vstoupila skvěle. Šumperský brankář Ondřej Haloda lovil puk z klece poprvé v 9. minutě, kdy se prosadil Hovsepyjan. Hosté sice po gólech Ivana Ďurače a Karla Pláška otočili skóre ve svůj prospěch. Jenže po začátku třetího dějství vyrovnal Arslan Achmetjanov, jenž zařídil pro Orly bod. O ten další zápolili v prodloužení a následných nájezdech.

Úspěšně. V 10. sérii trestných střílení ukončil napínavou přetahovanou hrdina domácího publika Adam Flok. Díky němu se stali Šumperští prvním týmem, který dokázala Orlová porazit vícekrát než v jednom případě. Celkově na Draky vyzrála potřetí ze tří vzájemných setkání.

Svěřenci trenéra Jozefa Zavadila mohou reputaci napravit v sobotu, kdy vyrazí v rámci dalšího prolnutí skupiny Jih a Východ na kluziště Moravských Budějovic. Venku se představí potřetí v řadě.

HC Orlová – DRACI ŠUMPERK 3:2 po nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Hovsepyjan (Ballner), 45. Achmetjanov (Sladkovský), rozh. náj. Flok – 15. Ďurač, 27. Plášek (Sedlák). Rozhodčí: Held – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1.

Orlová: Svoboda – Adam, Janiczek, Tomis, Amirov, Spálovský, Štěpánek, Šendera, Ballner, Smrčka, Sladkovský, Šmíd, Kovařík, Klíma, Flok, Kaukič, Dang, Achmetjanov, Hovsepyjan, Kysučan. Trenér: Darek Stránský.

Šumperk: O. Haloda - Vaněk, Gewiese, Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák – Pokorný, Romančík, Hroch, Ďurač, Urban, Plášek, Králík, Antonov, Čuřík, Ostřanský. Trenér: Jozef Zavadil.