A stejně jako o zápas dříve v Kopřivnici, ani tentokrát moc branek nepadalo. Drakům stačily k výhře za tři body dvě trefy, radovali se po výsledku 2:1.

Jejich klec poprvé od první do poslední minuty strážil náhradník Patrik Polívka. Ten už za Šumperk chytal dříve, avšak od návratu do podhůří Jeseníků jej kolega Ondřej Haloda mezi tři červené tyče pustil premiérově.

Znovu se potvrdilo, že papírové předpoklady často nehrají žádnou roli. Pelhřimovu to v aktuálním ročníku nejde, vždyť jej od posledního místa 2. ligy – skupiny Jih dělí pouze dva body. Navzdory tomu museli Severomoravané do střetnutí na Vysočině investovat hodně energie.

I když první třetinu nezůstali pozadu a posílali na domácího brankáře Holíka dostatek puků, prosadit se nedokázali. Se střílením gólů měli modro-žlutí problém už ve středu na ledě Tatry. Vypadalo to, že stejné trable budou Draky provázat i proti Medvědům.

Ondřej Haloda
Ondřej Haloda: Týmy nás s bráchou při přestupu berou jako balíček

Pojistka od Antonova

Střelecké trápení prolomil až ve 25. minutě obránce a kapitán Petr Gewiese. Během přesilové hry udeřil pohotovým zakončením z kruhu. Což byla pro hosty pozitivní zpráva. Méně už mohli být spokojení s faktem, že z pětice početních výhod ve druhém dějství zužitkovali jedinou. Stejně tak nedokázal převahy využít Pelhřimov.

Těsný náskok tak Šumperk musel obhajovat v poslední dvacetiminutovce. A dělal to velmi dobře. Ubránil další dvě přesilovky soupeře, načež podruhé udeřil. Na začátku 56. minuty gólmana Holíka propálil Vladimir Antonov. Za domácí sice o pár vteřin později snížil Grebeňuk, ale víc už Medvědi nestihli, padli 1:2.

Draci tak napravili nezdar z předchozího kola a na první příčce 2. ligy – skupiny Východ zůstanou s náskokem pěti bodů. Před vánoční přestávkou doma v sobotu 22. prosince vyzvou jihočeský Písek.

HC Lední Medvědi Pelhřimov – DRACI ŠUMPERK 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 58. Grebeňuk (Kosnar) – 25. Gewiese (Vorobyev, Sedlák), 57. Antonov (Haloda, Drtil). Rozhodčí: Horáček – Tasch, Bohuněk. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:1.

Pelhřimov: Holík – Kříž, Grebeňuk, Krtek, Adam, Selickis, Kasalý D., Kaminsky, Kopic, Kohút, Votápek, Bezděk, Piš, Sigmund, Plachý, Kosnar. Trenér: Radek Šáda.

Šumperk: Polívka – Tolokonnikov, Gewiese, Drtil, Haloda M., Řezáč, Sedlák, Pokorný, Romančík, Hroch, Vachutka, Ďurač, Urban, Plášek, Králík, Antonov, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský. Trenér: Jozef Zavadil.