Zatímco prvně jmenovaný přišel v průběhu tohoto ročníku do Šumperka právě z Třebíče, cesta druhého byla přesně opačná. Po přípravě v podhůří Jeseníků a části sezony putoval na Vysočinu.

„Já jsem se na zápas moc těšil. Z Třebíče jsem odcházel za nepříliš dobrých vztahů, a proto jsem jí chtěl se Šumperkem za každou cenu porazit,“ prozradil úvodem nyní šumperský forvard Zdeněk Kubica

Toho si fanoušci Draků velice dobře pamatují ještě z dob druhé ligy, kdy v dresu Blanska mnohokrát „potopil“ Šumperk svými góly. Jako soupeř se zdejším divákům představil i v utkání první ligy juniorů již jako hráč Třebíče. Nyní je ale šikovný střelec jejich oblíbencem.

„V Šumperku jsou výborní fanoušci. Jezdí na zápasy ven, čehož si hodně ceníme. Myslím, že patří i k těm nejlepším v první lize,“ vysekl poklonu šumperskému publiku Kubica, jenž si své přání uspět proti Třebíči splnil.

Příliš mnoho důvodů k radosti naopak neměl útočník Petr Obdržálek. Jedna z premiérových šumperských posil pro první ligy totiž nyní hájí barvy Třebíče.

„Chystal jsem se jako na každé jiné utkání, ale určitě jsem měl zvýšenou motivaci v Šumperku uspět. Kromě toho Draci teď posílili a mohou se na nás dotáhnout a my také potřebujeme body,“ uvedl pro Deník Petr Obdržálek.

Horácká Slavia však na ledě beznadějně posledního týmu soutěže neuspěla a stále také může spadnout do skupiny o udržení se v první lize.

„Proti Šumperku jsme začali dost pasivně a čekali, co s námi soupeř provede. Draci do nás začali bušit a dali góly. Potom se hra vyrovnala, ale vyrovnat skóre se nám již nepodařilo,“ doplnil smutně k porážce svého týmu třebíčský hokejista.