Mezi šumperskými tyčemi tentokrát dostal prostor brankář Martin Slezák, který svým výkonem dlouho trápil střelce soupeře.

Bezchybný však byl na druhé straně také vítkovický gólman a na úvodní změnu skóre se tak čekalo více jak polovinu střetnutí.

Bezbrankový stav poté zlomilo až pětiminutové vyloučení Vítkovic, které Šumperk potrestal dvěma góly, když se nejprve trefil Tomáš Sedlák, na jehož trefu navázal záhy Radek Fischer – 2:0.

Teprve ve třetí třetině vítkovičtí hokejisté dokázali smazat nulu na kontě šumperského brankáře, vyrovnání se však již nedočkali.

„Dnes rozhodlo to zbytečné vyloučení soupeře, které jsme pak potrestali dvěma góly, soupeř potom sice snížil, ale výhru jsme si naštěstí pohlídali," uvedl ve zkratce pro Deník Radek Kučera, kouč Šumperku.

Draci tedy obsadili na turnaji O pohár RT TORAX třetí příčku s bilancí dvou výher a jedné prohry.

„Tohle klání nám ukázalo spoustu věcí, které budeme muset zlepšit. Teď nás čeká těžká konfrontace, když v přípravě narazíme na Vsetín, Techniku či Opavu," doplnil šumperský kouč.

Draci Šumperk – HC Vítkovice Steel U20 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 33. Sedlák (Fischer), 36. Fischer (Vachutka) – 42. Moravčík (Toman, Baláž). Rozhodčí: Janda – Cirkl. Vyloučení: 6:5, navíc Štěpánek (Vítkovice) trest 5 minut plus do konce utkání. Využití: 2:0.

Šumperk: Slezák – Sedlák, Ďurkáč, Janota, Hradil, Řezáč, Drtil, Tomek, Navrátil – Skopal, Hroch, Vachutka, Langr, Ostřanský, Jurík, Cink, Matějka, Fischer, Panáček, Pavlovský.

Vítkovice: Daňa – Gabrhelík, Mrowiec, Wentritt, Šendera, Kučera, Štěpánek, Bijota – Danielčák, Baláž, Blažko, Spratek, Kmošek, Toman, Malina, Maxner, Hartmann, Moravčík, Veřmiřovský, Beránek, Šala.