Valaši přijeli do podhůří Jeseníků v roli jasného favorita, přesto v tomto klání tahali za kratší konec. Draci se tak po předchozích sedmi porážkách v řadě mohli konečně opět radovat z vítězství.

Domácí tým představil všechny avizované posily, obránce Zárubu i útočníky Moučku s Ťjurinem, nově navíc doplnil šumperskou soupisku také vítkovický forvard Petr Fridrich.

Šumperk však vůbec nezachytil vstup do utkání a hned po necelé minutě hry inkasoval a záhy mohl kapitulovat i podruhé, když v přesilovce Draků ujel do brejku jeden ze vsetínských hráčů.

„Naštěstí nás ten nepovedený začátek nepoložil. Sice jsme rychle dostali první gól, ale pořád jsme tak měli dostatek času s tím něco udělat, což se nám podařilo. Myslím si, že zbytek zápasu, až na pár výpadků během druhé třetiny, byl z naší strany velice dobrý,“ prozradil na úvod spokojený kouč Draků Martin Sobotka.

Šumperk si aktivním pohybem a chutí do hry vynutil převahu, kterou zúročil střelecky a po trefách Jaroše a Kabelky rychle otočil skóre.

Ve 12. minutě navíc ujel do samostatného úniku ve vlastním oslabení Jozef Baláž, klička mu ale nevyšla.

Vše si domácí vynahradili o chvíli později, neboť po skončení této početní nevýhody z přečíslení zvyšoval už na 3:1 Daniel Spratek.

Také druhou periodu odstartovali lépe hosté ze Vsetína, když bleskově využili přesilovku. Za hosty se trefil šumperský odchovanec v barvách Valachů Sebastián Gorčík a snížil na rozdíl jediné trefy.

Jenže krátce za polovinou střetnutí pojistil znovu domácí náskok svým premiérovým gólem v dresu Draků Ján Blaško.
Ve třetí části si poté zapsal svou první trefu za Šumperk i ruský forvard Konstantin Ťjurin po přihrávce novopečeného kapitána Draků Jana Milfaita.

Definitivně domácí celek pojistil vítězství o pár okamžiků později, kdy v přesilovce pět na tři po dokonalém rozhození vsetínské obrany pálil do odkryté klece Petr Kratochvíl.

„Těší mě, že se nám dnes povedlo zahrát dobře z obrany, protože v minulých zápasech jsme dostávali spoustu gólů. Tentokrát proti silnému soupeři jen dva, k tomu se nám dařilo střelecky a přidalo se i potřebné štěstí. Jsem opravdu rád, že jsme tento zápas zvládli,“ doplnil své hodnocení Martin Sobotka.

Draci Pars Šumperk – VHK ROBE Vsetín 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. Jaroš (Ševčík), 11. Kabelka (Věntus, Baláž), 14. Spratek (Záruba, Kratochvíl), 34. Blaško (Horký, Král), 44. Ťjurin (Milfait), 45. Kratochvíl (Baláž, Ševčík) – 1. Březina (Smetana, Gorčík), 25. Gorčík (Kucharczyk, Pechanec). Rozhodčí: Čech, Koziol – Zídek, Zedník. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Hráno bez diváků.
Šumperk: Peksa – Záruba, Ševčík, Věntus, Kabelka, Weintritt, Viktorin – Jaroš, Milfait, Ťjurin – Moučka, Baláž, Fridrich – Krejčiřík, Král, Kratochvíl – Horký, Spratek, Danielčák – Blaško. Trenér: Martin Sobotka.
Vsetín: Gába – Jenáček, Smetana, Hryciow, Bartko, Kudělka, Štach, Ondračka – Březina, Pechanec, Gorčík – Půček, Kloz, Kucharczyk – Babka, Vlach, Gajarský – Hořanský, Šilhavý, Vítek. Trenér: Jan Srdínko.