Draci bez řady opor se dlouho pouze bránili dobře bruslícím a kombinujícím hostům, díky neuvěřitelnému závěru, ale nakonec vybojovali remízu, která má cenu vítězství. Šumperku v zápase chyběli vinou zranění nebo nemoci Meluzín, Ohnutek, Špelda, Hajas a Kočan, Olomouc poté nastoupila se všemi oporami včetně bývalého reprezentanta a mistra světa Jana Tomajka, jenž si v utkání připsal hattrick.

V polovině zápasu prohrávali domácí hrozivým rozdílem 0:3. Ve 35. minutě však zavelel k obratu a k radosti domácího kotle přesilovkovou tečí Matěj Pekr. Na začátku závěrečného dějství pak napodobil svého kolegu z juniorského útoku i Radek Fischer a Draci začali razantní obrat a dokonce sahali po vítězství. V poslední minutě však hosté vyrovnali.

„Dvě třetiny jsme hráli opravdu velice dobře. Jediná naše chyba byla, že jsme nedali více gólů. Domácí příchodem nových hráčů ožili, začali se střelecky prosazovat a dostali se do euforie. Na nás naopak padl útlum a přestali jsme hrát to, co jsme měli,“ prozradil k zápasu trenér Olomouce Petr Fiala.

„Nastoupili jsme sice v improvizované sestavě, ale pokud nám zrovna chybí zkušenosti, musíme je nahradit důrazem a bojovností. Dvě třetiny jsme ale hráli opravdu hrozně, teprve s příchodem mladých útočníků Pekra s Fischerem do hry jsme to rozhýbali. Oba podali opravdu výborný výkon,“ doplnil trenér Draků Jindřich Setikovský.

Draci Šumperk - Olomouc 5:5 (0:1, 1:2, 4:2)

Branky: 35. Pekr (Stráňovský, Obdržálek), 45. Fischer (Martinka), 48. Martinka (Pekr, Matějka), 52. Obdržálek (Čížek), 53. Martinka (Pekr) - 9. Tomajko (Vyrůbalík), 23. Tomajko (Brančík), 30. Ministr (Kříž), 51. Tomajko (Vyrůbalík, Bartoň), 60. Žajgla (Bouz)

Šumperk: Betinec - Ondráček, Bednárek, Sloboda, Kaltenböck, Stráňovský, Šindler, Patsch - Martinka, Antonovič, Bařica - Stejskal, Matějka, Kratěna - Čížek, Kučera, Obdržálek - Pekr, Šula, Fischer

Olomouc: Sedlář - Vyrůbalík, Paška, Ministr, Bouz, Brančík, Tomajko, Rak, Ondrůšek, Luňák, Meidl, Kříž, Rajnoha, Janáček, Zbořil, Venkrbec, Koktan, Zapletal, Bartoň, Čuřík, Žajgla