Draci Šumperk - Technika Brno 6:6 (1:1, 3:0, 2:5)

Branky: 1. Antonovič (Bednárek), 31. Obdržálek (Sloboda), 35. Antonovič (Bařica, Matějka), 38. Bařica (Antonovič, Matějka), 53. Kratěna, 56. Bařica (Antonovič) – 3. Matouš (Benýšek, Klimeš), 42. Kučírek (Loužek), 46. Dostál (Žibrita), 55. Špok (Habrovec), 59. Klimeš (Benýšek), 59. Tůma (Sedláček).

Šumperk: Tihlář – Špelda, Bednárek, Sloboda, Hajas, Stráňovský, Kaltenböck, Ondráček, Šindler – Antonovič, Matějka, Bařica – Stejskal, Šula, Kratěna – Kočan, Kučera, Obdržálek – Martinka, Čížek, Schön – Pekr.

Šumperk měl bleskový úvod, když hned po 39 vteřinách utkání vedl, ale Antonovičův blafák byl na dlouhou dobu poslední pěknou akcí ze strany domácích.

Na ledě si totiž daleko aktivněji počínala spíše hostující Technika, nutno však dodat, že především díky nepřesnostem Draků.

Zlepšení sice přišlo ve druhé části, kdy Šumperk soupeři odskočil dokonce na rozdíl tří branek, jenže ani tento náskok domácí neudrželi, když v závěrečném dějství nejprve hosté v 59. minutě snížili a o chvíli později při hře bez brankáře dokázali i vyrovnat.

V dobrém světle se v dresu domácích představila první útočná formace Antonovič – Matějka – Bařica, jenž se postarala o čtyři góly. Svým výkonem při své premiéře nezklamal ani elitní útočník juniorky Draků Matěj Pekr.

„Jde sice stále o přípravu, ale z dnešního výkonu jsme hodně smutní. Vůbec jsme si nedokázali nahrát a udělali jsme řadu hrubých chyb v obraně, které jako prvoligový tým prostě nesmíme dělat. Soupeři jsme umožnili hrát díky našim individuálním chybám. A prohrát poslední třetinu 2:5 prostě nejde,“ láteřil po zápase asistent trenéra Šumperka Jiří Güttler.

Další zápas sehrají Draci již zítra, ve čtvrtek 23. srpna, kdy hostí od 18 hodin Olomouc.