V mistrovském zápase, který musel rozhodnout až penaltový rozstřel, tak Mladí Draci vyhráli po více než roční pauze.

Na jihu Moravy však tentokrát měli hosté nakročeno k úspěchu již během normální hrací doby, jenže dobře rozehraný duel nakonec museli zachraňovat až v dovednostní disciplíně.

„Zápas jsme dobře začali, ale bohužel se znovu potvrdilo, že máme obrovský problém dát branku. V závěru jsme navíc dopláceli na příliš mnoho vyloučení, což nás stálo moc sil a potom jsme těsně před koncem po individuální chybě inkasovali vyrovnávací gól,“ prozradil ve zkratce Deníku trenér šumperských juniorů Petr Rutar.

Jeho svěřenci si během první třetiny vypracovali dvoubrankový náskok díky trefám Radka Vogela a Jakuba Horkého, ale potom obdrželi gól do šatny na 1:2.

Tento stav následně vydržel až do samotného závěru pátečního utkání. V čase 59:15 však Brno srovnalo a muselo se prodlužovat.

Mladí Draci měli velkou možnost rozhodnout již v nastaveném čase, když hráli přesilovku, nabídnutou výhodu ale nevyužili.

V samostatných nájezdech poté zajistil hostům vydřené vítězství během osmé série úspěšným pokusem kapitán David Haluza.

„Nakonec můžeme být rádi za ty dva body, ale pokud nezlepšíme koncovku a nevyvarujeme se zbytečných faulů, budeme mít v dalších zápasech zase problémy,“ doplnil své hodnocení Petr Rutar.

Již v neděli 12. ledna od 12 hodin se junioři Šumperku představí na domácím ledě proti Litomyšli, pak je čeká těžká série čtyř utkání na hřištích soupeřů.

HCM Warriors Brno – HK Mladí Draci Šumperk 2:3 SN (1:2, 0:0, 1:0 – 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Mudrych, 60. Kavický (Karpíšek, Vystavěl) – 8. Vogel, 18. Horký (Štrbík, Haluza), rozhodující nájezd Haluza.

Šumperk: Venouš – Ott, L. Cekr, Štrbík, Holub, F. Cekr, Blaháček, Plhal – Poledna, Habrman, Kesler, Šembera, Kavan, Jurča, Horký, Haluza, Tichý, Vogel, Drlík. Trenéři: Petr Rutar a Ivan Alka.