Šikovný hráč, který vyniká především bruslením a důrazem, byl v loňském ročníku jedním z tahounů extraligové juniorky Mladých Draků a na nejvyšší úrovni stejné kategorie vypomáhal rovněž Olomouci.

V aktuální sezóně má na kontě deset zápasů za Šumperk v Chance lize s bilancí čtyř bodů (2+2).

Mezi juniory stačil do přerušení soutěže odehrát šest extraligových duelů a posbíral jedenáct bodů za sedm gólů a čtyři asistence, což je nejvíce v součtu obou skupin východ i západ a vede tak pořadí produktivity.

„Určitě jsem spokojený a rád, že jsem se dostal do širší nominace dvacítky, ale zatím jsem jenom náhradník,“ konstatoval s úsměvem Jakub Horký.

Společně s ním pak figuruje v kolonce jmen „na čekací listině“ také jeho spoluhráč z mládežnických výběrů Šumperku a nyní hráč Olomouce a Jihlavy Joshua James Mácha.

Oba hokejisté z líhně Mladých Draků by se tedy teoreticky znovu mohli společně potkat, tentokrát v reprezentační dvacítce, pokud dostanou důvěru na některý z dalších tréninkových kempů.

„Pro mě bude teď asi nejdůležitější, abych především co nejvíce nastupoval v Šumperku za muže. Potom by třeba mohla přijít i pozvánka na led. Každopádně bych se moc rád na nějaký kemp reprezentace podíval,“ přeje si Jakub Horký.

Nová dvacítka se poprvé společně sejde již 9. února ve Vyškově a v rámci přípravy odehraje zápas proti českému výběru do osmnácti let.

Vrcholem sezóny poté bude světový šampionát juniorů, který proběhne za necelých jedenáct měsíců opět v kanadském Edmontonu.

Odchovanci Šumperku na MS U20

Jakub Kindl (2006 a 2007), Tomáš Pospíšil (2007), Jakub Orsava (2011), Sebastián Gorčík (2015), Ondřej Mikliš (2016), Alex Rašner (2016), Tomáš Dajčar (2020)