„Je to strašná úleva. Nebylo to jednoduché, ale zvládli jsme to a můžeme si to užít. Pět bodů je bonus, jsem strašně rád,“ hlásil Pospíšil, který vstřelil dvě branky a přidal tři asistence.

„Věděli jsme, o co hrajeme. Řekl bych, že spadnout z extraligy je taková potupa. Nebo ne potupa, ale nikdo to nechce zažít. Měli jsme to v hlavách, ale zvládli jsme to výborně,“ řekl po výhře 6:2.

Dvaatřicetiletý odchovanec Draků svým příchodem z Nových Zámků pomohl nakopnout severočeský tým a zachránit sezonu. Ve dvanácti zápasech stihl nasbírat osm branek a devět nahrávek.

„Jsem spokojený. Lhal bych, kdybych řekl, že ne. Přišel jsem v dobré formě a využil toho. Řekl bych, že se mi to tady povedlo,“ oddechl si. Hokejový cestovatel teď věří, že by v Litvínově mohl zůstat.

„Ale to už není na mně. Uvidíme. Doufám, že se nějak domluvíme a budu tady pokračovat,“ přeje si útočník, který v extralize prošel už osmi kluby.

HOKEJOVÝ CESTOVATEL

Tomáš Pospíšil má velmi pestrou hokejovou kariéru. Odchovanec Draků ještě v mládežnickém věku odešel do Třince a svými výkony si vysloužil pozvánku do reprezentace do šestnácti let. 

Extraligový debut mezi muži prožil právě v dresu Ocelářů v ročníku 2004/05 a v témže roce by draftován klubem NHL z Atlanty. 

V osmnácti Pospíšil zamířil za oceán, v kanadském týmu Sarnia Sting se mu dařilo a přišla i pozvánka na juniorský světový šampionát v roce 2007.

Po dvou sezonách strávených převážně v AHL se Pospíšil vrátil do Třince. V sezoně 2009/10 naskočil i do čtyř zápasů prvoligového Šumperku.

Následovalo putování českými kluby, Pospíšil si prošel Kometou, Slavií Praha, Libercem, Hradec Králové, Chomutovem a Mladou Boleslaví.

Před čtyřmi lety přišla cesta na východ. Po produktivním útočníkovi sáhl běloruský Soligorsk. Po třinácti zápasech ale následoval přesun do Žiliny.

A právě tam si Pospíšila vyhlédly Nové Zámky. Druhou sezonu však v tomto klubu Pospíšil nedokončil a zamířil na úspěšnou litvínovskou misi.

„Na Slovensku se mi dařilo. Litvínov mě oslovil a mě to zaujalo. Chci týmu pomoci, proto jsem tady. Myslím si, že na extraligu mám. Je to pro mě velká šance se tu zase ukázat,“ prohlásil Pospíšil po svém příchodu k chemikům.

Jeho cíl se mu povedlo splnit na sto procent. Bude zářit v nejvyšší české soutěži i nadále?