Zde je rozhovor s novopečeným trenérem Draků Svatoplukem Číhalem, který nahrazuje dvojici Jiří Režnar, Jiří Žurek.

Jak se upeklo vaše šumperské angažmá?
Bylo to rychlé. Ve středu večer mi vedení Draků zavolalo, ve čtvrtek ráno jsme měli schůzku a plácli jsme si.

A hned jako kouč jdete do derby s Olomoucí, která je velmi silná.
Ano, na tohle jsem také myslel. Já si mohl dát týden na rozmyšlenou, ale přišlo mi to v situaci Draků nefér. Je dost dobře možné, že s Olomoucí prohrajeme. Ale ona má silný tým, je to sport, nicméně jsem si řekl, že když vzít šumperské angažmá, tak hned.

V čem je asi zakopaný dračí pes? Proč se týmu nedaří?
Jsem tady den i s cestou, takže to opravdu nevím. Z tréninku jsem měl dobrý pocit, klukům jsem v šatně řekl, že vidím dobrý potencionál, ale to se říká vždycky, tyhle věci, že ano?

Patrně ano. Co tedy máte v plánu, přivést jiné hráče?
Popravdě ne. Já s tím nemám dobré zkušenosti. Když by měl někdo nový přijít, musí být jednoznačně lepší než současní hráči. Musí dávat góly, rozhodovat zápasy. Jinak to dělá jen potíže v kabině. Když přivedete stejně dobrého hráče, jako jsou ti současní, musíte někoho vyhodit. A ten má své kamarády v kabině… a už asi nemusím pokračovat…

Co byla vaše první slova k hráčům?
Že si myslím, že by to měli uhrát právě oni, ti hráči, co tady teď jsou.

Šumperk je farmou Třince, což jistě víte…
Vím. Ale na rovinu říkám, že já na tyhle farmy nahlížím… jak to říct… no, opatrně. Že se sem někdo přijede rozehrát po zranění, to dle mého názoru není nic, co by mohlo týmu pomoci. Když přijede z Třince jeden bek, budiž, ale aby se čekalo, že přijede čtyři nebo pět hráčů a jako že to vytrhnou, tak to nefunguje.

Vy jste před nedávnem skončil v Břeclavi a mluvil o tom, že si chcete užít hokejového důchodu. Tady si klidu moc neužijete.
Právě proto jsem to tady vzal. Šumperk má mé velké sympatie, že tady chodí tolik lidí, že jsou hráči i trenéři pod tlakem fanoušků i novinářů, tohle je ten hokej, který má smysl. Já měl nabídky i ze Švýcarska, ale když se ozval Šumperk, nerozmýšlel jsem se.

Víte, kolik trenérských rošád tady bylo od roku 2004?
Řekněme, že na sezonu tady byli dva trenéři, jsem devátý?

Změn bylo jedenáct…
A jéje, to je dobré… no, že bych byl další jepičí trenér? Snad ne.