Hned po třech minutách hry zmrazil domácí diváky Lukáš Prášek, když nadvakrát překonal brankáře Ondřeje Halodu, který tak rychle mohl zapomenout na čisté konto, které udržel v prosinci na ledě Tábora, kde Šumperk zvítězil 3:0.

Minutu před koncem první třetiny ale dokázal z početní převahy vyrovnat Karel Plášek.

Drakům pak znovu nevyšel vstup do třetiny a po pěti a půl minutách hry ve druhém dějství opět prohrávali. „Se sestavou jsem pak musel trochu zamíchat, kvůli výkonům některých formací. Ta čtvrtá odehrála dobrý zápas,“ komentoval pro klubový web šumperský trenér Jozef Zavadil.

ROZHODNUTÍ I DÍKY PŘESILOVKÁM

Do konce druhé třetiny domácí celek utkání otočil. Vedení Kohoutů netrvalo ani dvě minuty, když srovnal Daniel Vachutka. Dvě branky během tří minut pak vstřelili Antonov a Vorobjevov, když druhý gól byl opět v početní výhodě. Tu využili šumperští hokejisté i na začátku posledního dějství, kdy Tomáš Drtil vstřelil gól, který se nakonec ukázal jako vítězný. Byla to už třetí využitá přesilovka Šumperku.

Hostující tým pak utkání zdramatizoval, když hned dvanáct sekund po Drtilově gólu snížil Kachyna. Minutu a půl před závěrečnou sirénou dostal hosty na dostřel jediné branky Sladkovský, který svůj únik zakončil bekhendovou kličkou. Draci si už ale vedení pohlídali a vyhráli 5:4.

„Díky bohu za výsledek, ale moc se nemáme čím chválit. Vyhráli jsme, udrželi jsme si náskok a teď bude důležité vyhrát v Opavě,“ uzavřel hodnocení utkání trenér Zavadil a prozradil ještě příchod posily. „Do závěru sezony budeme potřebovat silný kádr. Proto přijde i jeden velmi zkušený obránce, který má na kontě 600 extraligových zápasů.“

DRACI ŠUMPERK – HC Kohouti Tábor 5:4 (1:1, 3:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 19. Plášek (Vorobjev, Čuřík), 28. Vachutka (Kuťák, Gewiese), 36. Antonov (Ostřanský, Tolokonnikov), 39. Vorobjev (Plášek), 44. Drtil (Sedlák, Antonov) - 4. Prášek (Sladkovský, Březina), 26. Pípal (Škrdleta, Jelínek), 44. Kachyňa (Sladkovský), 59. Sladkovský (Prášek, Duben). Rozhodčí: Král - Mikšík, Čelechovský. Vyloučení: 2:6. Využití: 3:0. Diváci: 901.

Šumperk: O. Haloda - Tolokonnikov, Gewiese, Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák - Gago, Pokorný, Romančík, Hroch, Vachutka, Kuťák, Urban, Plášek, Králík, Antonov, Blecha, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský.

Tábor: Novák - Adam, Dvořák, Černý, Duben, Kachyňa, Pechánek - Šedivý, Kadilák, Škrdleta, Blažek, Březina, Pípal, Jelínek, Drda, Prášek, Sladkovský.

MICHAL MUZIKANT