Jak dlouho bylo ve vzduchu, že povedete Draky?
Definitivně se to rozetlo v neděli, nějaký čas jsme se domlouvali, že by to byla možnost, já a trenér Draků, ale nějak intenzivně se to neřešilo, až do neděle.

Jak moc jste váhal nad šumperskou nabídkou?
Po mírném váhání jsem souhlasil. Probral jsem to s rodinou, ale rozmýšlení bylo to krátké.

Proč jste angažmá v Šumperku vzal?
Je to práce. Sice ve Vítkovicích nějakou mám, ale hlavní kouč je hlavní kouč.

Byl jste někdy v Šumperku na zimáku?
Byl, v mládežnických kategoriích jsme v Šumperku hráli o přeborníka ČR. A o šumperském hokeji mám celkem přehled, občas se dívám na šumperské hokejové přenosy na internetu, navíc nyní za Draky hraje pár chlapců z Vítkovic, které jsem trénoval.

Nahrazujete Radka Kučeru, který je v Šumperku velmi oblíbeným trenérem. Navíc je spolumajitelem klubu, je to švagr prezidenta klubu. Nebojíte se toho, že vstupujete do „jámy Kučerové"?
S Radkem velmi dobře komunikuji, strašně rád bych, aby u mužstva zůstal, byla by to spolupráce konstruktivní, já o ni stojím, a neříkám to ze zištných důvodů. Jestli bude na střídačce už ve středu v Litoměřicích, to nevím, ale já svůj příchod vidím spíše jako posílení realizačního kádru…

Šumperk je asi jediným týmem v první lize, co nemá asistenta trenéra, že?
Hm, tohle je rarita. On i trenér potřebuje oponenta, proto jsou asistenti…

Draci mění trenéra. Proč? Co je špatně, že je povede nový trenér?
Špatně, to ne, takhle to nestojí. Už jsem to s vedením klubu probíral, spíše se změní jen drobnosti řekněme. Jedná se o taktiku, o způsob řešení některých herních situací. Opravdu nic velkého.

Drakům ale bude chybět Vrdlovec, Plášek a asi i Staněk. Tři opory. Neuvažujete o posilách?
To je těžké, o tom, kdo bude Drakům chybět, vím pár hodin, a sehnat hráče, který by byl opravdu opora herně a sedl si s týmem i lidsky, to není snadné. Dumám nad tím, ale nic konkrétního nyní říct nemohu.

Těšíte se na nové angažmá, nebo převládají obavy?
Moc se těším. Dělám s lidmi, co mají svou práci – hokej – rádi. Těším se na fanoušky v Šumperku, ti jsou údajně vynikající. Takže jsem plný očekávání.

Draky už nevede Kučera, trenérem je Zdeněk Moták