Pro mladého zadáka a člena české reprezentační osmnáctky se poté jednalo o premiérové trefy a zároveň i body v Chance lize.

Poprvé se prosadil přesně mířenou střelou od modré čáry a tato trefa byla nakonec vítězná. Podruhé parádně zakončil únik dva na nikoho.

„Především jsem šťastný, že jsme jako tým vyhráli, z toho mám největší radost. A góly k hokeji patří, jsem za ně taky rád, ale opravdu si cením hlavně toho vítězství,“ prozradil na úvod skromným hlasem urostlý obránce, který letošní ročník odstartoval ve vítkovické juniorce, krátce působil v Přerově, aby posléze zakotvil v Šumperku.

Premiérový gól za muže si však talentovaný mladík zapsal již o něco dříve, když v létě se v rámci Generali Česká Cupu trefil za Vítkovice proti Zlínu.

„Rád na ten zápas vzpomínám, podařilo se mi prosadit hned při druhém nebo třetím střídání. Bohužel jsme tohle utkání prohráli,“ vrátil se ke svému střeleckému debutu mezi seniory.

V současném působišti na severu Moravy nyní Tomáš Machů prožívá se spoluhráči o něco lepší období, než tomu bylo v průběhu ledna.

V posledních třech duelech dokázal Šumperk pokaždé zabodovat, z toho dvakrát vyhrál za tři body a o malinko zvýšil náskok před poslední Kadaní.

„Je fajn, že jsme teď nasbírali nějaké body a snad budeme v tomto trendu pokračovat,“ přeje si odchovanec porubského hokeje.

Ve středu doma proti Ústí si pak Draci zapsali jasnou výhru 6:2, přesto se konečný výsledek nerodil vůbec lehce.

„V první třetině nás hodně podržel gólman, soupeř tam měl hodně šancí, ale od druhé části už jsme si náskok podle mě pohlídali,“ hodnotí středeční střetnutí hokejista, který byl i během reprezentační přestávky v zápasovém rytmu, když si zahrál přípravný duel proti Slovensku v dresu českého reprezentačního týmu do osmnácti let.

„Jsem rád za každé utkání, které v této složité době mohu odehrát, bylo to super,“ komentuje nedávnou účast na kempu české osmnáctky.

Drakům v tomto ročníku Chance ligy zbývá odehrát posledních pět zápasů a vzhledem k postavení v tabulce jim na začátku března skončí sezóna.

Tomáš Machů by si však mohl letošní ročník prodloužit, pokud jej povolají zpět do kádru extraligové Vítkovice.

„Nic takového se zatím ale neřešilo, vůbec nevím. Takže uvidím, jak všechno dopadne,“ dodal závěrem.