Šumperk doma s Jihlavou šestkrát inkasoval a sám se nedokázal prosadit ani jednou. Po skončení středečního klání tak domácí kouč Svatopluk Číhal jen těžko hledal slova, proč jeho tým tentokrát zcela selhal.

Předchozí zápasy jste odehráli relativně dobře a najednou přijde takový zoufalý výkon. Čím si to vysvětlit?
Dnes jsme se báli hrát, což bylo vidět. Možná bych i řekl, že každý si na ledě dělal, co chtěl. Hodně nás srazily do kolen rychle inkasované góly, ale tohle nemůže být naše omluva.

Co jste říkal o první přestávce hráčům v kabině za hrozivého stavu 0:3?
Mužstvu jsem řekl, že musí začít jezdit, bojovat, hrát agresivně a dohrávat souboje, když zápas není ještě u konce. Bohužel naše hra se nezměnila. Třetí třetinu jsme chtěli odehrát důstojně a zkusit si vytvořit lepší náladu do dalších zápasů, jenže ani to se nám nepodařilo.

Po dlouhé době Šumperk střídal brankáře. Byl to váš tah nebo si Alexandr Hylák řekl sám o vystřídání?
Pět inkasovaných gólů je na gólmana hodně a nechtěli jsme Sašu dále trápit, a proto dostal příležitost Lukáš Daneček.

Jak bude nyní těžké po takovém výkonu namotivovat hráče na dva těžké zápasy venku, když Šumperk zajíždí do Olomouce a potom do Ústí?
Pro nás bude možná i lepší, že hrajeme venku, kde nejsme v takové křeči, jako před našimi diváky, před nimiž se nám dlouhodobě nedaří. Venku hrajeme teď asi lépe. Na zápas s Jihlavou musíme co nejrychleji zapomenout. S Olomoucí nás čeká derby, na které se snad kluci namotivují.