Zatímco lodivod Draků Jozef Zavadil letos oslavil 70. narozeniny, píseckému kouči je teprve 25 let.

„Jestli Písek nemá přemrštěné ambice, tak chce dát šanci mladým i na střídačce,“ zamýšlel se Zavadil.

Jak ještě si užil poslední zápas v roce 2018?
Užil jsem si ho tak, že jsem hlavně rád za chlapce, že utkání zvládli, a nakonec s přehledem vyhráli. Sice jsme na začátku prohrávali, ale dobře vím, jakou má mužstvo sílu. Bylo pro tým důležité, aby v posledním předvánočním duelu zvítězil, teď mohou jít kluci v klidu k vánočnímu stromečku. Hráli jsme na čtyři útoky, takže super. Chci poděkovat za skvělou atmosféru divákům, kterým zároveň přeji hezké svátky.

Pokud na začátku ledna porazíte Hodonín, budete mít na prvním místě náskok 11 bodů. Jste už teď s výkony spokojeni?
Já pro sebe žádnou spokojenost nepotřebuji. V mém věku mi nejde o peníze ani kariéru. Hlavně mi jde o to, aby se dařilo klukům a drželi se v tabulce na prvním místě, a tím pádem plnili cíle klubového vedení. Tým proti Písku bojoval, ukázal, že se umí porvat o výsledek. Změnili jsme během týdne tréninkový proces a hráče to oslovilo, plán vyšel. A co se Písku týče, musíme si na něj dát pozor, je pravděpodobné, že na něj v play-off narazíme.Hrál Písek jinak než v prvním vzájemném zápase na jihu Čech? Tehdy jste měli herní převahu, ale přesto slavili domácí.
To, co jsme tenkrát předvedli u nich, nemělo snad nic společného s hokejem. Byli jsme jak stádo hlupáků, kteří stříleli hlava nehlava na branku. Písek hrál doma stejně jako dnes, akorát my tentokrát předvedli lepší výkon i koncovku.

Písecké hokejisty vede trenér, který má teprve 25 roků. To je velká rarita. Všiml jste si toho? Teoreticky byste mohl být jeho děda.
Na jednu stranu mě to ani nezaskočilo. Jestli Písek nemá nějaké přemrštěné ambice, tak chce dát asi šanci mladým nejen v hráčském kádru, ale i na střídačce. Určitě ještě něčeho může dosáhnout, což není můj případ. Mně už vážně nejde o kariéru ani peníze, mohl bych být dávno doma v důchodu. Ale uznávám, že kdybychom si sedli k jednomu stolu, asi bych mohl nabídnout víc zkušeností po herní i taktické stránce. Možná, že když už nebudu na světě, tak o něm uslyšíte.