Olomoučtí hokejisté totiž předposlední tým první ligy v úvodu drtili a ve 13. minutě již vedli 3:0. V čase 14:40 však vypadla část světel a muselo se předčasně do šaten. Na led pak z domácí kabiny přišlo zcela jiné mužstvo, které jen přihlíželo akcím soupeře.

„Ve sportu k těmto situacím dochází často. Jakmile se něco zanedbá a přístup není takový jak na začátku, tak to najednou nejde. Z naší suverenity jsme najednou udělali kotrmelec. Hráči si nevěřili a najednou to nejde. Byly tam sice ještě dvě tyčky za přijatelného stavu, ale takhle to prostě v hokeji funguje. Možná je dobře, že jsme takto dostali přes hubu,“ řekl olomoucký trenér Petr Fiala.

Draci přitom na Hanou přijeli po domácí porážce 0:6 a bez gólmana Hyláka, který seděl na olomoucké střídačce.

„Do zápasu jsme vstoupili žalostně. Prospěla nám závada na osvětlení, kdy jsme mohli jít do šaten. Přišla bouřka a nám to prospělo. Naopak domácí už si asi říkali, že mají hotovo,“ uvedl šumperský kouč Svatopluk Číhal.

Během osmi minut hosté nastříleli čtyři góly a skóre otočili.

„Měli jsme štěstí, že nám tam branky padali. Důležitý byl pátý gól na začátku třetí třetiny. Vedení jsme navýšili a zápas už jsme dotáhli k vítězství,“ poznamenal Číhal.

Draci se navíc přesvědčili, že mohou být úspěšní i bez gólmana Hyláka.

„Všichni jsme nahraditelní. Saša nám odvedl hodně práce. Lukáš Daneček se svého úkolu dobře zhostil,“ pochvaloval si Číhal.